Wydarzenia

U12: Wygrana w Arka Gdynia Cup

2020-01-06 14:00:00
Zespół U12 zwyciężył w 21. edycji halowego turnieju Arka Gdynia Cup. Podopieczni Mariusza Blecharza zagrali świetnie i na przestrzeni całych zawodów stracili tylko jedną bramkę!
W turnieju wzięło udział 16 zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy. Pierwszego dnia w rozgrywkach grupowych Śląsk zmierzył się z Olimpią Elbląg (8:0), Radunią Stężyca (7:0) i Dragonem Bojanowo (4:0). Drugiego dnia turnieju w grupie złotej przyszły wygrane z Arkonią Szczecin (4:0) i Gwardią Koszalin (3:0). Jedyny mecz, którego nie udało się wygrać, przytrafił się z Jedynką Reda (1:1). W finale turnieju młodzi Trójkolorowi pokonali Królewskich Płock 3:0.

- Dla nas halowe granie to odskocznia od codziennej pracy na boisku, ale też pożyteczna lekcja gry na małej przestrzenii, gdzie kluczowa jest technika użytkowa, umiejętne operowanie piłką i szybkość podejmowania decyzji. Pozytywna ocena naszej gry pozwala twierdzić, że we wspomnianych aspektach mamy zawodników na bardzo wysokim poziomie - mówi Mariusz Blecharz, trener zespołu U12.


Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kacper Kozioł. Śląsk wystąpił w składzie: Kozioł, Marek, Wyszyński, Gajewski, Rostek, Kucharski, Kleczewski, Faliński, Korzeniowski, Kmiecik, Borowy.
Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również