Wydarzenia

U14 i U15: Sparingowe granie z Wisłą

2020-07-29 19:00:00
Zespoły U14 i U15 rozegrały sparingi z rówieśnikami z Wisły Kraków. Wiślacy okazali się lepsi w obu kategoriach wiekowych, jednak dla Trójkolorowych najważniejsza była możliwość sprawdzenia pewnych wariantów gry na tle silnego przeciwnika.
Oba spotkania zostały rozegrane równolegle na obiektach AWF-u. Drużyna U14 źle rozpoczęła mecz i szybko straciła bramkę. Krakowianie przeważali, czego skutkiem były kolejne trafienia. Zawodnicy trenera Blecharza mieli jednak również swoje sytuacje i dwie z nich udało się zamienić na bramki. Do przerwy było 2:4 dla gości. W drugiej części gry młodzi wrocławianie dzielnie walczyli, jednak nie byli w stanie odwrócić wyniku na swoją korzyść. Obie drużyny dołożyły jeszcze po jednym trafieniu i mecz zakończył się wynikiem 3:5. 

- Biorąc pod uwagę, że jesteśmy na początku okresu przygotowawczego i był to pierwszy taki sparing to jestem zadowolony, ale tylko z reakcji zawodników. Nie szło nam, traciliśmy bramki, ale to ich nie podłamało. Widać było charakter i wiarę we własne możliwości. Popełniliśmy dużo błędów, co spowodowało, że to Wisła dziś zwyciężyła - mówi Mariusz Blecharz, trener zespołu U14. 

Skład Śląska: Śliczniak, Samołyk, Pawlik, Kosmalski, Potomski, Markowski, Sztylka, Cesarz, Adamkiewicz, Sosulski, Kobelczuk oraz Szarek, Kwiecieński, Maliszewski, Żur, Kuzyk.

Bramki dla Śląska: Potomski, Żur, Maliszewski
Zespół U15 odważnie rozpoczął spotkanie i zdominował rywala. Przewaga na boisku nie przełożyła się na wynik, ponieważ Trójkolorowym brakowało skuteczności. Z czasem rywale zaczęli grać lepiej i w przeciwieństwie do wrocławian, potrafili skierować piłkę do bramki. Ostatecznie, dobrze zorganizowani krakowianie, uczynili to aż pięć razy i zwyciężyli 5:0, jednak dla zawodników trenera Siemińskiego, wynik w tym spotkaniu był sprawą drugorzędną. Kluczowe było przetestowanie założeń taktycznych na tle silnego przeciwnika. 

- Założyliśmy sobie nieustępliwy atak wysokim pressingiem. W początkowych minutach wyglądało to bardzo dobrze, stworzyliśmy sobie wiele sytuacji, ale nie strzeliliśmy gola. Jestem zadowolony z realizacji założeń. Musimy jeszcze pracować nad pewnymi elementami, ale zawodnicy dali z siebie bardzo dużo. Graliśmy z wymagającym rywalem, dlatego chcieliśmy spróbować gry, na której mamy zamiar bazować. Zabrakło nam skuteczności, ale był to pierwszy mecz kontrolny. Jeszcze kilka spotkań przed nami. Mamy co robić na treningach, więc będziemy pracować - mówi Bartosz Siemiński, trener zespołu U15. 

Skład Śląska: Andrzejewski, Graczyk, Cyrka, Maroszek, Rogowski, Basiński, Gerstenstein, Wypart, Kosiba, Ziętek, Benedyktowicz oraz Sierda, Skrzypczyński, Duczmal, Skóra
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Grzegorz Krawczyk

Zobacz również