Wydarzenia

U14: Jest dobrze, a może być jeszcze lepiej

2020-12-29 22:30:00
Występy w zespole U14 są niezwykle ważnym krokiem dla każdego młodego piłkarza, ponieważ to pierwszy kontakt z piłką jedenastoosobową. Zespół trenera Blecharza bardzo dobrze spisał się w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Trampkarzy, a jest sporo sygnałów, że wiosną może być jeszcze lepiej.
Trójkolorowi zakończyli rundę jesienną w Dolnośląskiej Lidze Trampkarzy na trzecim miejscu, ustępując jedynie Olympicowi Wrocław i Zagłębiu Lubin. Jak występy w minionej rundzie ocenia trener? - Wykonaliśmy dużo pracy, która przyniosła efekty. Myślę, że w ciągu ostatniego półrocza drużya zmieniła się znacząco. Największe znaczenie miało dla mnie to, że indywidualnie praktycznie wszyscy poszli do przodu, a niektórzy naprawdę znaczący postęp. Na ten moment, w jakim chłopcy się znaleźli, to wynik w lidze jest zadowalający. Wiemy jednak wszyscy, że stać nas na jeszcze więcej - mówi Mariusz Blecharz, trener zespołu U14.

Oprócz zmagań ligowych, trampkarze rozegrali również kilka wartościowych sparingów z silnymi zagranicznymi zespołami. Jak takie mecze wpływają na chłopców? - Żeby utrzymywać się na wysokim poziomie, to trzeba mierzyć się z najlepszymi. Jeśli chcemy wychować kogoś, kto w przyszłości ma grać w PKO Ekstraklasie, to uważam, że na poziomie U16-U17 chłopcy powinni grać wyrównane mecze z zagranicznymi zespołami i najlepszymi drużynami w Polsce. Na tym poziomie, na którym jesteśmy teraz w grupie U14, chłopcy są w stanie rywalizować ze Spartą, czy Slavią Praga a nawet z RB Lipsk. Myślę, że to dobry prognostyk na przyszłość - ocenia Blecharz.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Marcin Chociaj

Zobacz również