Wydarzenia

U15: Domowe wyzwanie na inaugurację

2024-03-02 08:30:00
W pierwszą sobotę marca swoje rozgrywki ligowe zainaugurują piłkarze zespołu U15 Śląska Wrocław. Podopieczni trenera Krzysztofa Franczaka w pierwszym tegorocznym meczu o stawkę zagrają z Rakowem Częstochowa. Początek tego starcia w sobotę (2 marca) o godzinie 13:00 na stadionie przy Sztabowej we Wrocławiu.
Jesienią w rozgrywkach CLJ U15 wrocławianie spisywali się bardzo dobrze dobrze i z bilansem jedenastu zwycięstw i trzech remisów zostali mistrzami swojej grupy. Warto zaznaczyć, że Śląsk miał najlepszą defensywę (tylko 9 goli straconych) i najlepszy atak (51 zdobytych bramek). Te liczby mogą robić wrażenie, jednak teraz wszystko zaczyna się od nowa, bowiem wyniki z jesieni nie są zaliczane, a dotychczasowy dorobek został wyzerowany.

Zasady Centralnej Ligi Juniorów U15 są proste - do walki o medale kwalifikuje się tylko zwycięzca każdej z czterech ośmiodrużynowych grup. W rundzie wiosennej rywalami WKS-u będą Górnik Zabrze, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Raków Częstochowa, Odra Opole i Stadion Śląski Chorzów. A już w pierwszym meczu podopieczni trenera Krzysztofa Franczaka zmierzą się z zespołem spod Jasnej Góry.

Młodzi piłkarze WKS-u solidnie przepracowali okres przygotowawczy, mierzyli się z wieloma wymagającymi rywalami, zatem z optymizmem można patrzeć w przyszłość. Śląsk U15 przed startem rozgrywek mierzył się m.in. z Banikiem Ostrawa (2:0), Lechem Poznań (2:0), Legią Warszawa (1:2), a także - podczas krótkiego włoskiego tournée - z Bologna FC (2:2) oraz Atalantą Bergamo (4:0).

- Okres przygotowawczy oceniam jako bardzo owocny, od połowy stycznia rozegraliśmy wiele wartościowych meczów kontrolnych, a dopełnieniem tego była rywalizacja z takimi zespołami, jak Atalanta Bergamo, Bologna FC, Legia czy Lech. Skupiamy się tylko i wyłącznie na kolejnych meczach. Nie wybiegamy w przyszłość, chcemy cieszyć się grą i rywalizacją w CLJ U15 w każdym kolejnym meczu - podkreśla szkoleniowiec wrocławian, Krzysztof Franczak.
 
W składzie WKS-u przed startem piłkarskiej wiosny nie doszło do zmian. - W okresie zimowym nie rozbudowywaliśmy kadry, którą dysponujemy - mówi trener Franczak.

Początek spotkania Śląska z Rakowem w ramach Centralnej Ligi Juniorów U15 w sobotę (2 marca) o godzinie 13:00 na boisku przy ulicy Sztabowej we Wrocławiu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław