Wydarzenia

U15: Wygrana na początek

2019-08-29 12:30:00
Śląsk Wrocław U15 pokonał Miedź Legnica 4:1 w meczu 1. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Wrocławianie dominowali od początku do końca i zgarnęli zasłużone trzy punkty.
Śląsk od początku miał przewagę w posiadaniu piłki i zepchnął przeciwnika do defensywy. Zostało to udokumentowane w 8. minucie, kiedy Dawid Gruszecki przejął piłkę na skraju pola karnego i przelobował bramkarza gości. 
 
Wrocławianie starali się podwyższyć wynik, cały czas przetrzymując piłkę na połowie przeciwnika. Wreszcie dopięli swego i w 21. minucie kolejną składną akcję WKS-u z powodzeniem zakończył Bartosz Kruk.
 
Miedź skupiała się głównie na defensywie, jednak wreszcie doczekała się swojej sytuacji. Udało jej się przejąć piłkę w środkowej strefie boiska i ruszyć z atakiem, ale w sytuacji sam na sam zawodnik z Legnicy nie był w stanie pokonać bramkarza gospodarzy. W 34. minucie było już 3:0 dla Śląska. Po dobrej akcji prawą stroną piłkę na skraju pola karnego otrzymał Wiktor Galuba i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi rywala. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. 
 
W drugiej części gry WKS nieco zwolnił, jednak wciąż kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Miedź szukała swojego pierwszego trafienia w tym spotkaniu, jednak to Śląsk kontynuował strzelanie. W 69. minucie prawą stroną ruszył Gruszecki, po czym dograł piłkę w pole karne, gdzie odnalazł się Eryk Sikora i nie miał problemu z pokonaniem bramkarza. 
 
W końcówce spotkania Miedź zdołała zdobyć honorową bramkę. Długie podanie trafiło do Bartosza Przybylskiego, który wpadł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Wiktora Lipca. Było to jednak wszystko, na co było stać gości i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla wrocławian.  
 
Śląsk Wrocław – Miedź Legnica 4:1 (3:0) 

Bramki: 
1:0 – 8’ Gruszecki
2:0 -  21’ Kruk
3:0 – 34’ Galuba
4:0 – 63’ Sikora
4:1 – 75’ Przybylski
 
Śląsk: Lipiec – Galuba, Ruman, Ćwikła, Lipiński, Maszkowski (K), Sikora, Kmiecik, Gruszecki, Borys, Kruk oraz Okulicz-Kozaryn, Kowalski, Wołczek, Marciniszyn, Bujoczek, Goszczyński, Andrzejewski

Miedź: Madaliński - Pawłowski, Sucholas, Krupa, Cichy - Ratajski, Mrozik, Klimkiewicz, Pażontka - Bora, Slobodzian oraz Przybylski, Bolesta, Makarow, Nowakowski
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również