Wydarzenia

U17: Do finału jeden krok! | Piłka Kobiet

2023-06-10 11:00:00
Do finału Centralnej Ligi Juniorek U17 pozostał już tylko jeden krok. Wrocławianki w pierwszym spotkaniu pokonały na wyjeździe ze Sportisem KKP Bydgoszcz 2:1, a teraz będą chciały postawić kropkę nad i przed własną publicznością. Początek spotkania w sobotę - 10 czerwca - o godzinie 15:00 na stadionie na Kłokoczycach.
Pierwsze starcie tych zespołów w Bydgoszczy było bardzo wyrównane - od pierwszych minut przeważał Sportis, co udokumentował golem Kingi Wyrwas, ale z biegiem czasu coraz częściej do głosu zaczęły dochodzić wrocławianki. Jeszcze przed przerwą wyrównały stan spotkania, a niedługo po wznowieniu Magdalena Półrolniczak strzeliła niezwykle ważnego gola.

Śląsk "do przerwy" prowadzi ze Sportisem Bydgoszcz, ale absolutnie nie może lekceważyć rywala. Było to widoczne w pierwszym spotkaniu, kiedy bydgoszczanki bardzo szybko przechodziły z defensywy do ataku i sprawiały trochę problemów Julii Galewskiej.

- Do półfinałów podchodzimy z ogromną energią, pasją i takim poczuciem, że to jest czas, który wynagradza nam, naszą ciężką i sumienną pracę. Rozgrywanie takich meczów to dla dziewczyn niezwykle emocjonujące przeżycie i takie, które pokazuje, że warto mieć marzenia i każdego dnia dążyć do tego, by je spełnić. Dlatego chcemy zagrać skutecznie, zrealizować nasze założenia i wygrać mecz. Jesteśmy na to gotowe, pod każdym względem - mówiła przed półfinałami trenerka WKS-u, Patrycja Falborska.

Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się z wygranym z drugiej pary Górnik Łęczna - Warta Poznań. W pierwszym spotkaniu łęcznianki wygrały aż 4:0.

Początek spotkania Śląska ze Sportisem w sobotę, 10 czerwca, o godzinie 15:00 na stadionie na Kłokoczycach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław