Wydarzenia

U17: Inauguracja w Zabrzu

2023-03-04 08:00:00
Rozgrywki juniorskie budzą się z zimowego snu. W sobotę - 4 marca - piłkarską wiosnę zainaugurują zespoły z Centralnej Ligi Juniorów U15 i U17. Starsi wrocławianie wybiorą się do Zabrza, by tam zmierzyć się z Górnikiem. Początek meczu o godzinie 13:00.
Przed wrocławianami trudne zadanie, bowiem jadą na teren wicelidera rozgrywek. Górnik Zabrze w tym sezonie przegrał tylko dwukrotnie, co ciekawe, za każdym raziem z Rakowem Częstochowa. W pierwszym meczu ze Śląskiem zabrzanie wygrali we Wrocławiu 2:1.

- Do każdego meczu podchodzimy optymistycznie. Jedziemy do Zabrza po trzy punkty, chcemy wyjść na boisko i wygrać. Za nami intensywny okres przygotowawczy, ostatnie dni były już "lżejsze", a zespół wygląda dobrze pod kątem zarówno fizycznym, jak i taktycznym. Liga będzie wymagająca, a my będziemy grali większą liczbą młodszych zawodników niż rywale, co będzie dużym wyzwaniem, ale niezmiennie w każym spotkaniu chcemy wygrywać - podkreśla trener Śląska U17, Paweł Schmidt.

Jesienią wrocławianie przeplatali lepsze występy z tymi nieco słabszymi. W siedemnastu spotkaniach Śląsk wygrywał osiem razy, dwukrotnie dzielił się z rywalami punktami i poniósł siedem porażek. Ten bilans daje mu ósme miejsce w ligowej tabeli. Jaka pozycja byłaby na koniec sezonu satysfakcjonująca?

- W kwestiach celów - w pierwszej kolejności nie skupiamy się na miejscu w tabeli. Jest ono ważne, ale bardziej chcielibyśmy się rozwijać - zarówno pod kątem drużynowym, jak i indywidualnym - oraz dobrze prezentować się w każdym kolejnym meczu. Zależy nam również na tym, by nasz progresywny styl gry - oparty na tym, by dominować na boisku - był widoczny - zaznacza szkoleniowiec.

W okresie przygotowawczym podopieczni trenera Schmidta mierzyli się z trudnymi rywalami (m.in. Legią Warszawa czy FK Pardubice), a prezentowana przez wrocławian gra pozwala z optymizmem podchodzić do sobotniej wyprawy do Zabrza. Choć - patrząc przez pryzmat ligowej tabeli - faworytem będą gospodarze.
 
Początek spotkania w sobotę - 4 marca - o godzinie 13:00 w Zabrzu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław