Wydarzenia

U17: Pierwsze starcie o finał | Piłka Kobiet

2023-06-04 08:00:00
Młode piłkarki Śląska Wrocław w niedzielę (4 czerwca, godz. 12:00) rozpoczną walkę o medale w Centralnej Lidze Juniorek U17. Przed nimi półfinałowy dwumecz ze Sportisem Bydgoszcz - pierwsze starcie na wyjeździe, a rewanż we Wrocławiu w sobotę, 10 czerwca (początek spotkania o godzinie 15:00).
Podopieczne Patrycji Falborskiej w niedzielę rozegrały ostatni mecz fazy grupowej, pokonując Trójkę Staszkówka Jelna aż 6:1. Dwa gole w tym spotkaniu zanotowała Nadia Sobel, a po jednym trafieniu dołożyły Katarzyna Musiałowska, Amelia Kozina, Krystyna Flis i Magdalena Półrolniczak.

Wrocławianki zajęły pierwsze miejsce w grupie wygrywając czternaście z szesnastu spotkań i mogą pochwalić się najlepszym atakiem (76 goli, czyli niemal pięć bramek na spotkanie!) i najszczelniejszą defensywą (zaledwie dwanaście goli straconych).

Teraz WKS zmierzy się ze Sportisem Bydgoszcz, drugim zespołem w grupie północnej CLJ U17. Tam walka o miejsce w półfinałach była niezwykle wyrównana i trwała do ostatniej kolejki, a bydgoszczanki ostatecznie awansowały z bilansem 12 zwycięstw, 2 remisów i 4 porażek.

I choć ich dorobek punktowy jest mniejszy niż Śląska, to absolutnie nie można tego zespołu lekceważyć. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę w Bydgoszczy, a niespełna tydzień później - w sobotę, 10 czerwca, o godzinie 15:00 - na stadionie na wrocławskich Kłokoczycach zaplanowany jest rewanż.

- Z całym szacunkiem do każdego zespołu, z jakim grałyśmy i z jakim przyjdzie nam się mierzyć, mogę śmiało powiedzieć, że czujemy się faworytem. Znamy swoją wartość. Osobiście jako trenerka czułam od początku ligi, a nawet już od wygranego barażu z GKS-em Katowice, że zajdziemy wysoko, bo tam też mierzyłyśmy od pierwszych dni naszych przygotowań - mówi trenerka WKS-u, Patrycja Falborska.

- Czas pokazał, że jesteśmy niesamowicie silnym zespołem i nie mówię tutaj tylko o kwestiach piłkarskich i poziomie sportowym, ale i mentalnych. Nasza droga w wielu momentach była kręta i wymagająca wielu poświęceń od każdej z nas, ale dzięki temu uświadomiłyśmy sobie, że razem jesteśmy w stanie dokonać rzeczy wielkich. I tak też zamierzamy zrobić w fazie pucharowej rozgrywek CLJ.
- dodaje.

Pierwsze spotkanie Śląska ze Sportisem w niedzielę (4 czerwca) w Bydgoszczy. Rewanż odbędzie się na boisku Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach w sobotę, 10 czerwca, o godzinie 15:00.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław