Wydarzenia

U17: Pierwszy raz w domu

2023-03-18 00:45:00
Po dwóch meczach na wyjeździe, zespół U17 Śląska Wrocław w końcu rozegra spotkanie na swoim terenie. Podopieczni Pawła Schmidta w 20. kolejce grupy II Centralnej Ligi Juniorów U17 zmierzą się z poznańskim Lechem. Początek tego starcia w sobotę - 18 marca - o godzinie 13:00 na stadionie przy ulicy Sztabowej.
Śląsk mierzy się z bardzo solidnym rywalem - w dotychczasowych osiemnastu spotkaniach Lech zanotował dwanaście wygranych, trzy remisy i trzy porażki. Ten dość solidny bilans daje Kolejorzowi jednak dopiero czwarte miejsce w lidze - wyżej są Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin i Raków Częstochowa. Poznaniacy mogą poszczycić się jedną najszczelniejszych defensyw w lidze. Do tej pory stracili tylko piętnaście bramek, lepsi pod tym względem są tylko piłkarze Zagłębia z czternastoma straconymi golami.

Przed wrocławianami trudne zadanie, jednak oni pokazali już w tym roku, że potrafią grać z wyżej notowanym przeciwnikiem. W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej Śląsk grał z Górnikiem Zabrze i choć ostatecznie punktów do Wrocławia nie przywiózł (przegrana 2:3), to cały czas toczył wyrównany bój z zabrzanami.

Jesienią lepsi okazali się poznaniacy, którzy wygrali przed własną publicznością 2:1. Teraz rywale WKS-u są także na fali, bo wygrali wiosną już dwa spotkania - 2:0 z Lechią Gdańsk i 3:2 z Rakowem Częstochowa. Zespół Pawła Schmidta będzie chciał zakończyć tę serię i odnieść pierwszą wygraną w tym roku.

Mecz juniorów młodszych Śląska Wrocław z rówieśnikami z Lecha Poznań odbędzie się w sobotę (18 marca) o godzinie 13:00 na boisku przy Sztabowej we Wrocławiu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław