Wydarzenia

U17: Zgodnie ze swoją filozofią

2020-11-30 20:30:00
W cyklu naszych podsumowań zaglądamy do zespołu U17, który również ma za sobą udaną rundę jesienną. Podopieczni trenera Belli wyróżniali się ofensywną grą, która zaprowadziła ich na drugie miejsce w Centralnej Lidze Juniorów.
Zespół U17 rywalizował w grupie C Centralnej Ligi Juniorów U17. Młodzi Trójkolorowi zgromadzili 27 punktów i uplasowali się na drugim miejscu w tabeli. Czy taki wynik zadowala zespół? - Chcieliśmy wygrać tę rundę grając w naszym stylu. Napotkaliśmy jednak na pewne problemy. Często było tak, że nie wykorzystywaliśmy swoich szans, choć mieliśmy przewagę. Na pewno w przyszłej rundzie będziemy chcieli poprawić swoje miejsce - mówi Radosław Bella, trener drużyny U17.
 
Śląsk zdystansował resztę stawki jeśli chodzi o liczbę zdobytych bramek. Trójkolorowi strzelili aż 45 goli w 14 meczach, co jest zdecydowanie najlepszym rezultatem. Z czego wynika aż tak dobra gra ofensywna? - Wynika to z filozofii, którą przyjęliśmy. Przede wszystkim, najważniejszym punktem są sytuacje stworzone przez zespół i skuteczność. Zdobyliśmy bardzo dużo bramek, ale były mecze, gdzie mogliśmy strzelić więcej goli. Z naszej analizy wynika, że skuteczność mogła być na wyższym poziomie i nad nią będziemy pracować w trakcie przerwy zimowej - opowiada Bella.

 
Wśród zawodników ofensywnych można dostrzec kilka postaci, które wyróżniły się szczególnie. Jakub Zawadzki zdobył siedem bramek, a jeszcze lepiej spisał się Dawid Gruszecki, który ma na swoim koncie dwanaście trafień. Czy Dawid pokazał już pełnię swojego potencjału? - Myślę, że stać go na więcej. Cieszy mnie fakt, że jest rok młodszy, a potrafi zdobywać bramki, grając przeciwko starszym zawodnikom. Ma swoje wady, nad którymi pracujemy, ale to bardzo ambitny chłopak. Wierze w niego, tak jak w cały zespół. Cieszy mnie to, że jako napastnik zdobywa dużo bramek i akurat w jego przypadku skuteczność stoi na wysokim poziomie, co jest dobrym znakiem na przyszłość - ocenia trener zespołu U17.
 
 
W trakcie rundy, Śląsk rozegrał również bardzo ważny sparing z RB Lipsk. Trójkolorowi wygrali 2:1 prezentując się ze świetnej strony. Jak takie zwycięstwo wpłynęło na zespół? - Nasi zawodnicy uwierzyli dzięki temu w to, co robimy. Było to dla nich bardzo motywujące, bo długimi fragmentami dominowaliśmy w tym sparingu. Jeśli przeanalizujemy samą grę od momentu spotkania z Lipskiem, to widać było wyraźny progres i zauważyliśmy, że zawodnicy o wiele bardziej wierzą w naszą filozofię - komentuje Bella.Mimo dobrej postawy na przestrzeni całej rundy, nie zabrakło też kilku wpadek. Czy któreś mecze szczególnie zapadły w pamięci trenera? - Szkoda nam dwóch meczów. Gdy graliśmy u siebie z Odrą Opole i mieliśmy wyraźną przewagę, a ostatecznie zremisowaliśmy 2:2 oraz meczu w Lubinie, gdy straciliśmy bramkę w ostatniej chwili i właściwie tracimy trzy punkt, a nie zyskujemy jeden. To te spotkania były kluczowe, bo gdybyśmy się w nich nie potknęli, to do końca liczylibyśmy się w walce o pozycję lidera - podsumowuje trener. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Marcin Chociaj

Zobacz również