Wydarzenia

U18 i U17: Cenne sparingi z silnym rywalem

2021-01-21 21:00:00
Zespoły U18 i U17 rozegrały pierwsze sparingi w tym roku. Młodzi Trójkolorowi zmierzyli się z rówieśnikami z Lecha Poznań. Podopieczni Krzysztofa Wołczka wygrali 2:0, natomiast zawodnicy Radosława Belli przegrali 1:2.
Oba spotkania zostały rozegrane jednocześnie w Centrum Piłkarskim Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach. Zespół U18 właściwie już w pierwszej połowie załatwił sprawę. Dwie bramki dla wrocławian zdobył Marcin Bartoń, a w drugiej części gry Śląsk kontrolował grę i pewnie dowiózł korzystny wynik do końca. - Uważam, że zagraliśmy dobry mecz. Mimo że był to pierwszy sparing to poziom był wysoki. Graliśmy dzisiaj z dobry przeciwnikiem, ale myślę, że byliśmy w tym meczu lepsi i zasłużenie wygraliśmy. Są oczywiście aspekty, które można poprawić. Cały czas się rozwijamy, jednak można być umiarkowanie zadowolonym. Staramy się skupiać na grze obronnej. Na początku sezon nie traciliśmy wielu bramek, ale za to pod koniec traciliśmy ich zbyt wiele. Wynikało to z błędów indywidualnych i zespołowych. Zaczynamy się skupiać mocniej na grze obronnej i to przynosi skutek, bo Lech nie stworzył dziś wielu sytuacji, a my zachowaliśmy czyste konto - mówił po zakończeniu meczu trener Krzysztof Wołczek.
 
Zespół U17 ma za sobą bardzo wyrównane spotkanie. W pierwszej połowie raz jedni, raz drudzy atakowali, ale to rywale zdołali zdobyć bramkę. W drugiej połowie udało im się podwyższyć prowadzenie i mimo że Śląsk zdobył bramkę kontaktową i atakował do samego końca, to nie zdołał odwrócić losów meczu. - Jesteśmy niezadowoleni jedynie z wyniku. Realizowaliśmy wszystkie założenia i ten mecz toczył się pod naszą względną kontrolą. Cieszy mnie, że w każdym momencie spotkania zawodnicy wiedzieli, co mają robić. Oczywiście nie obyło się bez błędów, ale myślę, że jeśli chodzi o poziom to był on bardzo wysoki, jeśli patrzymy na tę kategorię wiekową. To świadczy o tym, że mierzyliśmy się z bardzo dobrym przeciwnikiem, ale też o tym, że my bardzo dobrze reagowaliśmy. Zawsze chcemy mieć mecz pod naszą kontrolą, niezależnie od tego czy mamy piłkę czy nie. Zdarzył nam się słabszy fragment między 60. a 70. minutą, ale w końcówce mieliśmy za to trzy dogodne sytuacje, dlatego trochę szkoda tego wyniku. Naszym celem jest cały czas być blisko bramki przeciwnika, napierać i nie dawać mu oddechu - podsumował spotkanie trener Radosław Bella. 

Śląsk Wrocław U18 - Lech Poznań U18 2:0
Bramki: Bartoń (2)

Skład: Czapliński - Szmigiel (45. Wiśniewski), Stawny (45. Kozłowski), Michalski (67. Stawny), Gerstenstein (67. Szmigiel) - Jezierski (67. Dachnowski), Hampel (45. Zawadzki), Dachnowski (45. Wysiński) - Konstanty (45. Dryja), Bartoń (67. Jakubiak), Jakubiak (45. Kurowski)

Śląsk Wrocław U17 - Lech Poznań U17 1:2
Bramka: Wołczek

Skład: Lipiec (46. Bulman) - Łyszczarczyk (88. Gruszecki), Mazur (78. Marszałek), Marszałek (60. Ćwikła), Galuba - Wojtczak (46. Nawrocki), Wołczek, Matuszewski (73. Sikora) - Gruszecki (60. Kruk), Suski (46. Lisiecki), Sikora (46. Zender)
 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Grzegorz Krawczyk

Zobacz również