Wydarzenia

U18: Kierunek Trzebnica

2019-07-22 16:00:00
Śląsk Wrocław U18 przygotowuje się do nadchodzącego sezonu Centralnej Ligi Juniorów. Po rozegraniu sparingu z Wisłą Kraków, zawodnicy trenera Ryszarda Pietraszewskiego udali się na obóz do Trzebnicy.
Młodzi piłkarze Śląska mają za sobą mecz kontrolny z Wisłą Kraków, w którym trener Pietraszewski skorzystał z możliwości sprawdzenia wielu zawodników. W pierwszej połowie WKS zaprezentował się z dobrej strony. Świetnie wyglądała gra ofensywna, co zaowocowało zdobyciem dwóch bramek. Zdarzyły się jednak błędy w defensywie, przez co rywale zdołali strzelić gola. Do przerwy Trójkolorowi prowadzili 2:1. W drugiej połowie Śląsk prezentował się już znacznie gorzej. Brakowało konsekwencji w defensywie, z czego korzystali przeciwnicy, którzy wyprowadzali zabójcze kontry. Wisła strzeliła w drugiej części gry trzy gole i wygrała całe spotkanie 4:2.
 
Po sparingu wrocławianie udali się na zgrupowanie do Trzebnicy. We wtorek 23 lipca czeka ich mecz towarzyski z GKS-em Mirków.
 
- Wczoraj zaczęliśmy obóz. W Trzebnicy mamy bardzo fajne warunki, więc pozostaje nam tylko ciężko pracować i przygotowywać się do ligi. To nowy zespół, więc chcemy przygotować go do trudów nadchodzących rozgrywek. Będziemy musieli zrobić też odbudowę fizyczną przed sezonem – mówi Ryszard Pietraszewski, trener Śląska Wrocław U18.
 
Juniorzy będą przebywać na obozie do soboty 27 lipca. Tego samego dnia rozegrają mecz kontrolny z czeskim FK Pardubice.
 
- Naszym celem jest przygotowanie tego zespołu do szybszego grania i zrozumienia swoich zadań na boisku oraz nauczyć każdego z zawodników wykonywania tych zadań automatycznie – podsumowuje Pietraszewski.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również