Wydarzenia

U18: Porażka na start

2021-03-05 15:30:00
Zespół U18 przegrał z Arką Gdynia 1:2 w pierwszym meczu rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów. Trójkolorowi mieli swoje sytuacje, jednak to rywale byli skuteczniejsi i to oni mogli dopisać do swojego konta trzy punkty.
Wrocławianie dobrze prezentowali się w pierwszej połowie meczu w Gdyni. Przez długi czas kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i konsekwentnie dażyli do zdobycia bramki. Arka również miała swoje sytuacje, ale zdecydowanie lepiej wyglądała gra Śląska. Podopieczni trenera Wołczka dwukrotnie byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia, jednak w obu przypadkach przeciwnika ratował słupek. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Tuż po przerwie to Arka ruszyła do ataku i już w 47. minucie zdobyła pierwszą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Lipkowski. W 56. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem bardzo ładnym uderzeniem popisał się Soboczyński. Wrocławianie nie mieli zamiaru się poddawać i w 65. minucie bramkę kontaktową zdobył Marcin Bartoń. Jak się potem okazało, było to jednak wszystko, na co było stać Śląsk. Gospodarze dowieźli korzystny dla siebie wynik do końca i to oni dopisali do swojego konta trzy punkty. 

W następnej kolejce WKS zmierzy się u siebie z Lechem Poznań. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 13 marca na obiekcie w Kłokoczycach. 

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)
Bramki:
1:0 - 47' Lipkowski
2:0 - 56' Soboczyński
2:1 - 65' Bartoń

Śląsk: Mielcarz - Gerstenstein, Michalski, Stawny, Szmigiel - Dachnowski, Jezierski, Zawadzki - Skowron, Konstanty, Dryja.

Rezerwowi: Czapliński, Jakubiak, Wiśniewski, Wysiński, Hampel, Bartoń, Matuszewski
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również