Wydarzenia

U18: Trudny powrót

2021-04-24 14:00:00
Śląsk Wrocław U18 przegrał z Escolą Varsovia 0:2 w meczu 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Trójkolorowi zaliczyli trudny powrót do gry po przerwie w rozgrywkach i musieli uznać wyższość lepiej dysponowanego dziś rywala.
Od początku spotkania to goście dyktowali warunki gry. Śląsk miał problemy z upilnowaniem bardzo aktywnego Cezarego Polaka i Aleksandra Sawosza. Kilkukrotnie Escola była bliska objęcia prowadzenia i dopięła swego w 15. minucie, kiedy piłka zagrana w pole karne trafiła do Marcela Błachewicza, a ten zdołał pokonać Budzyńskiego.

Śląsk mógł odpowiedzieć chwilę później. Ryszard Jakubiak posłał świetną piłkę w stronę Huberta Konstantego, ten znalazł się sam na sam z Sebastianem Krejnerem, minął go, ale nie dał rady skierować piłki do siatki. W kolejnych minutach to Trójkolorowi mieli delikatną przewagę, jednak nie byli w stanie tworzyć sobie dobrych sytuacji bramkowych. Escola była dobrze zorganizowana w środku pola i nie pozwalała gospodarzom na złapanie odpowiedniego rytmu.

W końcówce pierwszej połowy wrocławianie mogli doprowadzić do wyrównania. Po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry piłka trafiła do Oskara Gerstensteina, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i tylko poprzeczka uchroniła gości przed stratą gola. Na przerwę Śląsk schodził przegrywając jedną bramką.

W drugiej części gry Trójkolorowi grali odważniej i płynniej. Dobrą okazję miał między innymi Marcin Bartoń, który w 59. minucie znalazł miejsce w polu karnym, ograł obrońcę i oddał strzał, jednak Krejer nie dał się zaskoczyć.

Obraz gry w drugiej połowie cały czas wyglądał tak samo. Śląsk atakował, a Escola cofnięta na własną połowę szukała okazji do kontry i kilkukrotnie taką okazję znalazła. Mimo kilku groźnych sytuacji pod bramką Pawła Budzyńskiego, wrocławianie za każdym razem radzili sobie z atakami gości, aż do 90. minuty, gdy po stracie na własnej połowie w pole karne Śląska wpadł Juritka i pewnym strzałem pokonał Budzyńskiego.

Mimo ciągłych starań, Wojskowi nie zdołali zdobyć  bramki i to Escola wywiozła z Oporowskiej komplet punktów. W następnej kolejce Śląsk zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Śląsk Wrocław - Escola Varsovia 0:2 (0:1)
Bramki: 
0:1 - 15' Błachewicz
0:2 - 90' Juritka

Śląsk: Budzyński - Gerstenstein, Stawny, Michalski, Szmigiel - Gryglak (60. Matuszewski), Zawadzki (60. Hampel), Borys (46. Dachnowski) - Jakubiak (65. Dryja), Konstanty (73. Skowron), Bartoń

Escola: Krejer - Szewczyk, Błachewicz, Tutyskinas, Pytlewski, Polowiec, Sawosz, Polak, Makar, Fabiszewski, Raczyński oraz Juritka
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również