Wydarzenia

U18: Wisła pokonana!

2019-08-11 15:00:00
Śląsk Wrocław U18 pokonał Wisłę Kraków 3:1 w meczu 1. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Hat-trickiem popisał się Kacper Głowieńkowski.
Od początku spotkania Śląsk ruszył do ataku. Największe zagrożenie stwarzał Głowieńkowski, który najpierw nie wykorzystał dobrej sytuacji, ale w 8. minucie zrehabilitował się i otworzył wynik spotkania. WKS nie miał zamiaru się zatrzymywać i kontynuował napór na bramkę rywala. W 16. minucie kolejną sytuację miał Głowieńkowski i ponownie wpisał się na listę strzelców. Wiślacy ruszyli do odrabiania strat, jednak w pierwszej połowie zespół Ryszarda Pietraszewskiego nie pozwolił przeciwnikowi na zbyt wiele. Do przerwy Śląsk prowadził 2:0.

Druga część gry rozpoczęła się w najlepszy możliwy sposób dla wrocławian, gdyż już w 46. minucie Głowieńkowski skompletował hat-tricka! Trzecia bramka wyraźnie ustawiła mecz. Gospodarze atakowali, ale z ich akcji niewiele wynikało. Dopiero w 84. minucie udało im się pokonać Korytkowskiego. Sędzia podyktował rzut karny dla Wisły. Do jedenastki podszedł Leśniak i zamienił ją na bramkę. Biała Gwiazda walczyła o gola kontaktowego, jednak Śląsk dobrze się bronił i nie dał już sobie strzelić więcej bramek. 

Wisła Kraków U18 - Śląsk Wrocław U18 1:3

Bramki: 
0:1 - 8' Głowieńkowski
0:2 - 16' Głowieńkowski
0:3 - 46' Głowieńkowski
1:3 - 84' Leśniak  

Wisła: Kot - Zima, Koncewicz-Żyłka (60' Gzieło), Myszogląd (46' Duda), Chmiel, Leśniak, Magdziarz (60' Wolak), Pischinger (40' Nocoń), Szywacz, Warczak, Wydra


Śląsk:
Korytkowski - Mamis, Mojka, Stanczak, Stupieńko, Szmigiel (Bąk 87'), Szymański, Trochanowski (72' Wysiński), Głowieńkowski (70' Fediuk), Wiktor Wawrzyniak, Mikołaj Wawrzyniak (Bąk 63')


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również