Wydarzenia

U18: Wygrana z charakterem

2019-08-31 14:00:00
Śląsk Wrocław U18 pokonał Arkę Gdynia 3:2 w meczu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Wrocławianie rozegrali całą drugą połowę w osłabieniu, a mimo to zdołali wywalczyć trzy punkty.
Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gości. Przeprowadzili oni szybką akcję prawą stroną i Mateusz Stępień płaskim strzałem pokonał Korytkowskiego. Na odpowiedź Śląska nie trzeba było długo czekać. W 7. minucie po serii dośrodkowań w pole karne do piłki dopadł Kacper Głowieńkowski i skierował ją do siatki. 
 
Gospodarze pobudzeni zdobytą bramką dążyli do zdobycia kolejnych. Kilka sytuacji miał Michał Szmigiel, jednak za każdym razem milimetry przesądzały o tym, że nie był w stanie skierować piłki do siatki. Okazję na swoje drugie trafienie miał też Głowieńkowski, ale w sytuacji sam na sam nie dał rady pokonać bramkarza gości. 
 
Nieskuteczność Trójkolorowych zemściła się na nich w samej końcówce pierwszej części gry, kiedy Arka otrzymała rzut karny po faulu na Stępniu. Do piłki podszedł sam poszkodowany i zdobył swoją druga bramkę w tym spotkaniu. 
 
Druga połowa również zaczęła się źle dla gospodarzy. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Mateusz Nawrocki. Ta sytuacja podziałała mobilizująco na wrocławian, którzy ruszyli do ataku i przejęli kontrolę nad spotkaniem. 
 
Ofensywna gra przyniosła skutek w 55. minucie, gdy po akcji Głowieńkowskiego, Mikołaj Wawrzyniak oddał precyzyjny strzał na bramkę przeciwnika i umieścił piłkę w siatce. Trójkolorowi nie mieli zamiaru się zatrzymywać i w 60. minucie prowadzili już 3:2. Tym razem po składnej akcji, piłkę w polu karnym otrzymał Paweł Fediuk i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości.
 
WKS imponował organizacją gry. Mimo przewagi liczebnej gości, zespół trenera Pietraszewskiego nie dopuszczał ich do wielu sytuacji, szukając okazji do kontry. W końcówce Arka rzuciła już wszystkie siły do ataku, jednak wynik nie uległ zmianie i Trójkolorowi utrzymali korzystny dla siebie wynik. 
 
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 3:2 (1:2)
 
Bramki: 
0:1 – 3’ Stępień
1:1 – 7’ Głowieńkowski
1:2 – 45’ Stępień
2:2 – 55’ Wawrzyniak
3:2 – 60’ Fediuk
 
Śląsk: Korytkowski - Maruszak, Wiktor Wawrzyniak, Szymański, Nawrocki Fediuk, Stupieńko, Głowieńkowski, Mamis, Szmigiel, Trochanowski oraz Mikołaj Wawrzyniak, Basiński, Gołąb
 
Arka: Skowronek – Skręta, Stec, Chojnowski, Magdziński, Kamiński, Stępień, Książkiewicz, Milachowski, Chmurzyński, Dobek
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również