Wydarzenia

U19: Inauguracja kolejnego etapu walki o powrót do CLJ

2024-03-02 10:00:00
Rozpoczyna się kolejny etap walki o powrót do Centralnej Ligi Juniorów U19. Piłkarze Śląska inaugurują rozgrywki Ligi Makroregionalnej, a pierwszym rywalem będzie MKS Kluczbork. Początek starcia w Kluczborku w sobotę, 2 marca, o godzinie 12:00.
Zasady powrotu do Centralnej Ligi Juniorów po spadku są dość wymagające. Najpierw trzeba zająć jedno z dwóch miejsc w lidze wojewódzkiej, a następnie wygrać rozgrywki makroregionalne. Podopieczni trenera Ryszarda Pietraszewskiego zajęli pierwsze miejsce w wojewódzkie dolnośląskim, a teraz przyjdzie im rywalizować z najlepszymi ekipami z lubuskiego, opolskiego i śląskiego. Rywalami WKS-u będą zatem Stilon Gorzów Wlkp., Lechia Zielona Góra, MKS Kluczbork, MKS Gogolin, Gwarek Zabrze, GKS Katowice oraz Ślęza Wrocław.

- Nasze nastawienie przed rozpoczynającą się rundą wiosenną jest optymistyczne. Zrealizowaliśmy wszystkie cele treningowe w okresie przygotowawczym. Wszyscy są świadomi, że czeka nas wiele trudnych spotkań, ale chcemy skupić się przede wszystkim na tym, na co mamy wpływ, czyli sobie - podkreśla trener Pietraszewski.

W zespole nie doszło do wielu zmian kadrowych, ale do drużyny dołączyli Robert Wójczik i Szymon Nicpoń, odpowiednio środkowy pomocnik i boczny obrońca, obaj urodzeni w 2005 roku. I choć zadanie nie będzie łatwe, to nakreślony cel sportowy się nie zmienia. Kto będzie zatem najtrudniejszym rywalem w walce o powrót do Centralnej Ligi Juniorów?

- Nie chcę hierarchizować przeciwników w walce o awans, ponieważ dla nas każdy mecz będzie miał swoją wagę i chcemy skupiać się na pojedynczych spotkaniach. Zrobimy wszystko, aby nasza gra była kompletna. Gra w zespole U19 dla każdego zawodnika Śląska to zaszczyt i duże wyzwanie - zaznacza Ryszard Pietraszewski.

Pierwsze wyzwanie WKS-u już w sobotę, czyli starcie z drugim zespołem opolskiej ligi U19, MKS-em Kluczbork. Najbliższy rywal Śląska jesienią wygrał dziewięć z czternastu meczów, jeden zremisował i poniósł cztery porażki. Na uwagę zasługuje niezła ofensywa MKS-u, bo w czternastu potyczkach strzelili 49 goli.

Początek spotkania w Kluczborku o godzinie 12:00 w sobotę, 2 marca.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław