Wydarzenia

U19: Ostatni dzwonek

2023-05-05 21:00:00
W meczu 26. kolejki CLJ U19 drużyna Śląska Wrocław zagra na wyjeździe z Escolą Varsovia Warszawa. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15:45.
Wydawało się, że ostatni mecz z Miedzią Legnica będzie idealną okazją na przełamanie złej passy i odniesienie jakże ważnego zwycięstwa. Niestety, ale Miedzianka zdołała wygrać 1:0, co mocno komplikuje sprawę utrzymania. 

Podopieczni trenera Janusza Góry po 25 meczach zajmują 14. miejsce z dorobkiem 24 punktów. Bilans "Wojskowych" prezentuje się następująco: sześć zwycięstw, sześć remisów i trzynaście porażek. Strata do bezpiecznego miejsca wynosi już osiem punktów. Do końca pozostało pięć spotkań, więc to jest ostatni dzwonek, by podłączyć się do walki.

W nieco lepszej, ale mimo wszystko trudnej sytuacji znajduje się ekipa Escoli Varsovia Warszawa. Stołeczna drużyna zajmuje w tabeli jedną pozycję wyżej od Śląska U-19 i traci dwa oczka do dwunastej Cracovii. Zatem jeśli Varsovia zwycięży Śląsk, a Cracovia nie wygra u siebie z Lechią, to piłkarze z Warszawy wydostaną się ze strefy spadkowej.  

W pierwszym starciu pomiędzy tymi ekipami padł remis 2:2, ale w tej sytuacji z pewnością żadnej ze stron nie zadowoli podział punktów. Początek arcyważnego starcia już w sobotę o godzinie 15:45. 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław