Wydarzenia

U19: Po raz ósmy!

2023-09-30 16:00:00
Juniorzy starsi Śląska Wrocław wygrali ósmy ligowy mecz z rzędu! Sobotni triumf nie przyszedł im jednak łatwo, bo rywale - FC Wrocław Academy - poprzeczkę zawiesili naprawdę wysoko. Bramki na wagę trzech punktów padły w końcowych fragmentach spotkania.
Wrocławianie w rozgrywkach ligowych kroczą od wygranej do wygranej i choć naturalnie seria zwycięstw cieszy, to ważniejsze jest realizowanie celu, jakim jest powrót do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U19.

W sobotę przy Oporowskiej podopieczni trenera Ryszarda Pietraszewskiego zmierzyli się w derbach Wrocławia z FC Wrocław Academy. I choć Śląsk już w 3. minucie objął prowadzenie, to rywale szybko odpowiedzieli, a po pierwszej połowie był remis 2:2. Decydujące trafienia padły na około kwadrans przed końcem spotkania. Najpierw bramkarza rywali pokonał Michał Kaliszczak, a kilkadziesiąt sekund później uczynił to Oliwier Pawlik.

- To był trudny dla nas mecz, ponieważ dzisiaj nie wszyscy zawodnicy byli w optymalnej formie fizycznej, co odbijało się na szybkości i dokładności. Ponadto mieliśmy naprzeciw bardzo zmotywowanego rywala, który w pierwszej połowie potrafił stworzyć zagrożenie pod naszą bramką - ocenia szkoleniowiec WKS-u, Ryszard Pietraszewski. 

- W drugiej połowie przejęliśmy kontrolę nad meczem i zdobyliśmy kolejne dwie bramki. Mieliśmy więcej odbiorów w środkowej strefie boiska, co umożliwiło kreowanie gry do przodu. Na pewno kilka elementów jest do poprawy, ale jednocześnie wygraliśmy ósme spotkanie z rzędu w lidze i mamy zamiar dalej się rozwijać - podkreśla trener Pietraszewski.

W następnej kolejce Śląsk, który nadal jest liderem tabeli Dolnośląskiej Ligi Juniorów Starszych, zagra na wyjeździe z Górnikiem Polkowice.

Śląsk Wrocław - FC Wrocław Academy 4:2 (2:2)
Bramki dla Śląska: Patryk Bednarczyk (3'), Jakub Solarz (29'), Kaliszczak (73'), Oliwier Pawlik (75')

Śląsk: Głogowski - Lipiński, Fałowski, Szczyrek, Marciniak, Pawlik, Wołczek, Maścianica, J.Solarz, Skóra, Bednarczyk. Ławka: Celebański, Sikora, Goszczyński, Kaliszczak, Zender, Graczyk, Noczyński, M.Solarz.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław