Wydarzenia

U19: Postawić ostatni krok

2023-06-02 10:30:00
W ostatniej kolejce CLJ U19 Śląsk Wrocław na wyjeździe zmierzy się z Polonią Warszawa, ten mecz jest decydujący dla utrzymania na centralnym poziomie rozgrywek, a po wygranej z Cracovią wrocławianie mają los w swoich rękach.
Mijający sezon był niezwykle trudny dla najstarszego rocznika występującego w Centralnej Lidze Juniorów. Przez znaczną część sezonu Trójkolorowi zajmowali miejsce w strefie spadkowej, ale dzięki czterem kolejnym zwycięstwom udało wyrwać się z miejsca spadkowego, a w bezpośrednim boju zepchnąć na tę pozycję krakowskie "Pasy".

Analogia z losem ekstraklasowego zespołu nasuwa się sama, tym bardziej, że podobnie jak podopiecznych Jacka Magiery, drużynę U19 na koniec czeka wyjazd do Warszawy. Rywalem jednak nie będzie Legia, a Polonia Warszawa. Czarne Koszule po 29. kolejce zajmują ósme miejsce z dorobkiem 42 puntków i nie są uwikłani ani w grę o podium, ani o utrzymanie. Nie oznacza to w żadnym wypadku odstawiania nóg.

Wrocławianie natomiast są na miejscu 12. Z dorobkiem 36 punktów grają o utrzymanie i aby to było pewne, muszą wygrać ostatnie wyjazdowe stracie. Przy okazji mogą wziąć rewanż za pojedynek z jesieni, kiedy to Polonia przy Oporowskiej wygrała 2:0. Początek meczu Polonia - Śląsk w sobotę, 3 czerwca, o godzinie 12.00
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław