Wydarzenia

W niedzielę kolejny nabór do Akademii Śląska

2022-12-13 11:30:00
Dołącz do Akademii Śląska Wrocław! W niedzielę, 18 grudnia 2022 roku, pod balonem Olimpijski FC przy al. Paderewskiego 35 we Wrocławiu zostanie przeprowadzony zimowy nabór do zespołów dziecięcych Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Czekamy na zawodników urodzonych w latach 2010-2017.
Na nabory zapraszamy wszystkich chętnych, a najbardziej perspektywicznych zawodników wyselekcjonuje sztab szkoleniowy naszej akademii.

- Jesteśmy aktualnie największym klubem w Polsce, jeśli chodzi struktury szkolenia i liczbę występujących męskich i żeńskich zespołów w centralnych ligach PZPN męskich (Ekstraklasa, II liga, CLJ U19, CLJ U17, CLJ U15) i żeńskich (Ekstraliga, CLJ U17, CLJ U15) oraz rozgrywkach międzynarodowych z udziałem najlepszych zespołów z Czech, Słowacji i Węgier (Interliga U13, U12). Najważniejszym efektem pracy akademii mają być w przyszłości zawodniczki trafiające do naszej drużyny Ekstraligi oraz zawodnicy do zespołu z Ekstraklasy - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego klubu, stojący na czele akademii.

Akademia Śląska Wrocław otrzymała Złotą Gwiazdkę w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Doceniony został sposób szkolenia oraz rezultaty osiągane przez nasze drużyny. Zespół rezerw WKS-u gra w II lidze, na poziomie centralnym, a wszystkie najstarsze drużyny juniorów rywalizują w Centralnych Ligach Juniorów. W ostatnim roku nasze zespoły z powodzeniem rywalizowały w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach. Sukcesy odnosi również najstarszy rocznik w akademii, czyli juniorzy starsi. W 2019 roku wywalczyli wicemistrzostwo Polski, a w 2021 zajęli trzecie miejsce w kraju. Ponadto drużyna U15 Śląska Wrocław została jesienią najlepszym zespołem swojego makroregionu.- Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na trening naborowy do Akademii Śląska Wrocław. Dla młodych sportowców to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności na tle rówieśników, ale również na dołączenie do rodziny Śląska Wrocław - zaznacza koordynator piłki dziecięcej w Akademii WKS-u, Wojciech Pawłowski. - Chcielibyśmy, by najmłodsi czerpali wiele radości z gry w piłkę nożną, a nasza kadra trenerska już teraz kierunkuje młodych piłkarzy, by mogli profesjonalnie przechodzić przez kolejne stopnie naszej Akademii, aż do dorosłego futbolu - dodaje.

Aby zapisać młodego sportowca na trening testowy, wystarczy wypełnić formularz (bit.ly/NaborDoAkademii). Najbardziej wyróżniający się uczestnicy naboru otrzymają od trenerów propozycję dołączenia do naszych zespołów.

Na trening dziecko powinno zabrać strój sportowy, obuwie do gry na sztucznej trawie i podpisany napój (najlepiej w bidonie).

TERMIN:
Niedziela, 18 grudnia 2022 roku

MIEJSCE:
Balon Olimpijski FC, al. Paderewskiego 35, Wrocław (teren Stadionu Olimpijskiego)

HARMONOGRAM:
od 10:00 do 11:30 - trening dla zawodników urodzonych w 2016 i 2017 roku
od 11:30 do 13:00 - trening dla zawodników urodzonych w 2014 i 2015 roku
od 13:00 do 14:30 - trening dla zawodników urodzonych w 2012 i 2013 roku
od 14:30 do 16:00 - trening dla zawodników urodzonych w 2010 i 2011 roku

Masz pytania? Napisz do nas: nabory@slaskwroclaw.pl.

 

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław