Wydarzenia

Wakacyjna "Piłka Nocna" - dziękujemy!

2022-09-05 14:00:00
To były wakacje pod znakiem "Piłki Nocnej", wyjątkowego projektu koordynowanego przez Fundację Śląska Wrocław, dzięki któremu setki młodych ludzi mogło aktywnie i wartościowo spędzić wakacyjny czas wolny. Zajęcia w Jelczu-Laskowicach odwiedziła delegacja piłkarzy Śląska Wrocław!
Bezpłatne treningi piłkarskie, organizowane pod nazwą "Piłka Nocna" to akcja znana młodym wrocławianom i wrocławiankom już od lat. W te wakacje Fundacja Śląska Wrocław wraz z partnerami przygotowała również niespodziankę dla mieszkańców Świdnicy i Jelcza-Laskowic. Tam także zawitali trenerzy, przeprowadzając dla cieszących się wolnym czasem uczniów szereg sportowych zajęć. Projekt był współfinansowany z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.Przez całe wakacje, w każdy piątek, w trzech lokalizacjach na terenie Dolnego Śląska trenowaliśmy na orlikach pod okiem profesjonalnych trenerów w dwóch grupach wiekowych: 7-11 i 12-16 lat. Dla zawodników zapewnione były piłki, znaczniki i niezbędny sprzęt sportowy, który pomagał w nabywaniu umiejętności piłkarskich. Duży nacisk trenerzy kładli także na porządną rozgrzewkę, która pozwala zmieniejszyć ryzyko urazu. Cieszymy się, że na zajęcia przychodziły również dziewczyny, które pokazały, że świetnie radzą sobie na piłkarskim boisku. Aktywny czas sprzyjał integracji i zdrowemu stylowi życia, odciągając dzieci i młodzież od współczesnych "złodziei czasu". Jak mówią trenerzy, w zajęciach chętnie brali udział także młodzi Ukraińcy, dla których była to przede wszystkim okazja do integracji, zapomnienia na chwilę o okropnościach wojny i po prostu - bycia zwykłym nastolatkiem, który biega z piłką po boisku.Podczas ostatnich zajęć w Jelczu-Laskowicach, gdzie przez całe wakacje na każdym treningu zbierała się bardzo liczna grupa młodych adeptów futbolu, pojawili się goście specjalni - zawodnicy Śląska Wrocław. Razem z dziećmi ruszyli do rekreacyjnej gry, która po czasie przemieniła się w naprawdę ciekawą rywalizację. Żyłka sportowca dała o sobie znać!
Wakacje za nami, zatem w imieniu Fundacji Śląska Wrocław jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, trenerom, rodzicom, partnerom i każdemu, kto pomógł w organizacji zajęć. Medale, upominki i dyplomy, które wręczamy na ostatnich zajęciach pozostaną materialną pamiątką po zajęciach. Wiemy natomiast, że dużo cenniejsze są inne - znajomości zawarte na boisku, praca z trenerem, poznawanie samych siebie przez sport. A na koniec zostawiliśmy najlepsze. Wracamy... już za chwilę! We wrześniu ruszą kolejne ruszą zajęcia "Piłki Nocnej" oraz projektu tylko dla dziewcząt pn. „Dziewczyny! Grajcie z nami”. Tym razem będziemy gościć w kilku lokalizacjach na terenie Wrocławia. Szczegóły wkrótce, więc do zobaczenia!

Galeria zdjęć z treningu z udziałem piłkarzy Śląska dostepna TUTAJ.

Video z wyjątkowych zajęć w Jelczu-Laskowicach:

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław