Wydarzenia

Walka juniorek Śląska o CLJ wchodzi w decydującą fazę

2021-06-19 20:00:00
Walka o Centralną Ligę Juniorek wchodzi w decydującą fazę. Przed piłkarkami Śląska Wrocław dwumecz, którego stawką będzie udział w rozgrywkach centralnych w kolejnym sezonie. Rywalem wrocławianek będzie Rekord Bielsko-Biała, pierwszy mecz na wyjeździe, w niedzielę - 20 czerwca - o godzinie 15.
Podopieczne Patrycji Falborskiej nie uczestniczyły w półfinałach barażów o Centralną Ligę Juniorek, bo wygrały je bez grania. Ich rywalki - Astoria Szczerców - wycofały się z gry ze względu na problemy kadrowe. Teraz zadanie nieco bardziej wymagające, bo na drodze WKS-u staje ekipa bielskiego Rekordu. Bielszczanki w fazie półfinałowej barażów o CLJ rozgromiły Rolnika Biedrzychowice.

- Bez wątpienia będzie to trudne zadanie, ale też traktuję to jako duże wyzwanie, jeśli chodzi o podejście zespołu. To jest nowość, nowe rozgrywki i fajny bodziec do większej pracy. Widać po dziewczynach świeżość i chęć gry i to mnie napawa optymizmem - mówi trenerka drużyny Śląska U17, Patrycja Falborska.

Kobiecy zespół Śląska U17 został utworzony przed kilkoma tygodniami, ale już widać pewne mechanizmy i początki zgrania ze sobą.

- Reagowałyśmy na to, co widziałyśmy podczas meczów i treningów. Znamy nasze mocne strony i chcemy je uwidocznić. Oczywiście bycie ze sobą i spędzanie większej ilości czasu sprawiło, że zaczęłyśmy sobie udać, to będzie kluczowe - dodaje.

Pierwszy mecz barażów o Centralną Ligę Juniorek odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca, o godzinie 15. Rewanż tydzień później we Wrocławiu.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również