Wydarzenia

Wartościowe sparingi ze Slavią

2019-07-15 11:00:00
Rezerwy Śląska Wrocław oraz zespół U18 rozegrały sparingi ze Slavią Praga. Drugi zespół zremisował z czeską drużyną, natomiast młodzi piłkarze Śląska przegrali 3:4.
Drugi zespół Śląska jako pierwszy stracił bramkę, ale jeszcze przed przerwą udało się wyrównać dzięki trafieniu Bartosza Borunia zza pola karnego. W drugiej połowie wrocławianie objęli prowadzenie. Bramkę z rzutu karnego zdobył Sebastian Bergier. Zawodnicy trenera Piotra Jawnego mieli kolejne szanse, jednak w końcówce Slavia zdołała wyrównać, a mecz zakończył się wynikiem 2:2. 
 
- Myślę, że musimy grać jak najwięcej z takimi przeciwnikami. Mecz był prowadzony w bardzo szybkim tempie, szczególnie w pierwszej połowie. Przyznali to również trenerzy Slavii, którzy byli bardzo zadowoleni z tego sparingu – mówi Piotr Jawny, trener drużyny rezerw.
 
Śląsk II Wrocław – Slavia II Praga 2:2
Bramki: 
Boruń, Bergier (k)
 
Skład Śląska: Frasik - Sobczak, Poprawa, Kucharczyk, Caliński, Kazimierowicz, Boruń, Krocz, Lewkot, Kotowicz, Bergier oraz Mamis, Głowieńkowski, Łazarowicz, Kotfas, Ostrowski, Sztylka, Wypart
 
W meczu drużyn juniorów, Śląsk U18 mierzył się z zespołem Slavii U19. Piłkarze trenera Ryszarda Pietraszewskiego zaprezentowali się z dobrej strony, ale musieli uznać wyższość silnego rywala i przegrali 3:4. 

- Był to bardzo pożyteczny sparing. Wynik jest sprawą drugorzędną, ale myślę, że nie mamy powodu do wstydu. Graliśmy z rok starszym zespołem, więc było to przydatne doświadczenie. Cieszy dobra reakcja po stracie bramki bo przegrywaliśmy już 0:3, ale na pewno musimy jeszcze popracować nad obroną - komentuje Ryszard Pietraszewski, trener Śląska U18.
 
Śląsk Wrocław U18 – Slavia Praga U19 3:4
Bramki: 
Głowieńkowski (2), Stupieńko (k)
 
Skład Śląska: Korytkowski (Tysiak) - R. Bąk (Łada), Chomicz (Stańczak), testowany, Mojka (Turkowyd), Stupieńko (Wędzyński), Szymański (Trochanowski), Mamis (Majewski), Szmigiel (testowany), D. Bąk (Jakubiak), Głowieńkowski (Basiński)
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Slavia Praga

Zobacz również