Wydarzenia

Ważne zwycięstwo rezerw!

2019-03-23 12:45:00
Mecz na szczycie wschodniej grupy IV ligi dla rezerw Śląska, które wygrały 3:0 z Orłem Prusice. Wrocławianie zagrali dobre spotkanie, a potwierdziły to dwie bramki Szczepana oraz jedno trafienie Scaleta.
Rezerwy Śląska przy Oporowskiej zmierzyły się z teoretycznie najmocniejszym rywalem jak do tej pory w rundzie wiosennej. Orzeł Prusice to trzeci zespół w tabeli wschodniej grupy IV ligi z dość ciekawą siłą ofensywną. W 17 kolejkach zgromadził bowiem 42 bramki na koncie. 
 
Początkowa faza meczu była dość zacięta, a przy odrobinie szczęścia goście mogli nawet wyjść na prowadzenie. Dobrego dogrania ze stałego fragmentu nie wykorzystali jednak piłkarze z Prusic. Przewagę w grze stopniowo powiększał za to WKS, będąc coraz bliżej zdobycia bramki. Dobrych okazji nie wykorzystali Kotowicz i Scalet, ale w końcu kropkę nad "i" postawił Szczepan, który pokonał bramkarza przyjezdnych w sytuacji sam na sam. Świetnie wychodzącego napastnika długim podaniem wypatrzył Kazimierowicz. 
 
W pierwszej połowie Szczepan mógł skompletować hat-tricka, ale w decydujących momentach zabrakło skuteczności. Na pochwałę zasługuje natomiast postawa Orła, który stworzył sobie kilka ciekawych okazji bramkowych, ale żadnej nie zamienił na bramkę. Choć były to groźne akcje, to tylko pojedyncze. Zdecydowanie lepiej na boisku prezentowali się gospodarze. 

Po zmianie stron Orzeł już nie był tak konkretny, a wynikało to przede wszystkim  z mądrej i konsekwentnej gry zespołu trenera Jawnego. W 56. minucie w dodatku Scalet podwyższył prowadzenie, a sprytnym dograniem popisał się Kotowicz. To podcięło skrzydła gościom, którzy nie radzili sobie z atakami Śląska. W 70. minucie praktycznie było już jasne, kto wygra mecz. Szczepan bowiem ponownie wpisał się na listę strzelców, a asystował mu za sprawą dokładne centry Dankowski. 

Z biegiem czasu wrocławianie coraz częsciej zagrażali bramce gości, ale świetnych okazji nie wykorzystali między innymi Młynarczyk i Szczepan. Ostetecznie Śląsk II Wrocław zasłużenie wygrał to spotkanie, choć nie było to całkowicie jednostronne starcie. 

Zespół trenera Jawnego jest liderem wschodniej grupy IV ligi z przewagą trzech punktów nad Górnikiem Wałbrzych. 

Śląsk II Wrocław - Orzeł Prusice 3:0 (1:0)
Bramki:
21', 70' Szczepan 1:0, 3:0
56' Scalet 2:0

Śląsk: Szczerbal, Caliński (73' Izydorczyk), Pawelec, Cotra (80' Łazarowicz), Dankowski, Sobczak (73' Kierkiewicz), Młynarczyk, Kazimierowicz, Kotowicz (70' Krocz), Scalet (80' Obiała), Szczepan (87' Łuczak).

Orzeł: Buchla, Kątny, Kuczer, Lasota, Krajewski, Rajter, Olikiewicz, Bąk, Sąkwa, Stasiak, Zalewski. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również