Wydarzenia

Ważne zwycięstwo rezerw

2019-04-20 13:00:00
Rezerwy Śląska w 22. kolejce IV ligi wygrały z Polonią Trzebnica 4:0 (0:0). Bramki zdobyli: Obiała, Kotowicz, Kotfas i Młynarczyk! WKS jest liderem w tabeli.
Kadra rezerw Śląska z powodu wielu kontuzji jest dość uszczuplona, ale mimo tego WKS był zdecydowanym faworytem spotkania rozgrywanego przy Oporowskiej 62. Zgodnie z przypuszczeniami od samego początku gospodarze mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale na przerwę schodzili bez zdobyczy bramkowej. Goście z kolei byli dobrze zorganizowani w defensywie, a swoich szans szukali w szybkich kontrach.
 
Po zmianie stron zespół trenera Jawnego zaatakował jeszcze odważniej i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 61. minucie Obiała wykończył ładną akcję Śląska prawą stroną i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. 10 minut później za sprawą Kotfasa było już 2:0, a po chwili wynik podwyższył aktywny w meczu Kotowicz. W końcówce spotkania rezultat na 4:0 ustalił Młynarczyk.
 
Śląsk Wrocław po 22 kolejkach z 60 punktami jest liderem wschodniej grupy IV ligi.
 
Śląsk II Wrocław - Polonia Trzebnica 4:0 (0:0)
Bramki: Obiała 61', Kotfas 71', Kotowicz 77', Młynarczyk 85'

Skład: Wadach - Izydorczyk, Kazimierowicz, Łazarowicz (60' Maciak), Kotfas (75' Sztylka), Kotowicz, Obiała (72' Skrzypek), Młynarczyk (88' Łuczak), Sobczak, Kucharczyk (82' Golak), Caliński.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również