Wydarzenia

Wielki Śląsk dla Przylądka Nadziei

2023-11-18 18:00:00
Kibice Śląska przed i po meczu z Legią przeprowadzili zbiórkę darów dla dzieci z chorobą nowotworową - zbierali zabawki oraz środki higieniczne dla podopiecznych Przylądka Nadziei. Dary zostały już przekazane.
Po zakończeniu zbiórki w siedzibie Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk zebrane dary zostały posegregowane i przygotowano z nich paczki dla Przylądka Nadziei. Niedawno z „Wielkiego Śląska” udali się do wrocławskiej placówki, by przekazać zebrane fanty.
- Zostaliśmy serdecznie przyjęci przez personel oraz podopiecznych „Przylądka” i otrzymaliśmy specjalne podziękowania w postaci dyplomów oraz medali. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę. Kolejny raz pokazaliśmy, że społeczność kibiców Śląska potrafi robić wielkie rzeczy – powiedział, Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk, organizator zbiórki.
 
Przylądek Nadziei to Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Szpital powstał z inicjatywy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju.

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław