Wydarzenia

Wołczek: Ciągle pracujemy

2023-04-05 14:30:00
Śląsk II Wrocław wygrał z Górnikiem Polkowice 2:1 w zaległym meczu 24. kolejki eWinner II Ligi. Mecz na gorąco skomentował trener drugiego zespołu - Krzysztof Wołczek.
Krzysztof Wołczek: Duża radość i duża ulga. To był trudny mecz. Oba zespoły walczą o utrzymanie w lidze, więc zarówno fizycznie, jak i psychicznie były to bardzo wymagające zawody. Nasi młodzi zawodnicy rozumieli powagę tego starcia i zdali egzamin. Mieliśmy kilka trudnych momentów. Wiadomo, że chciałoby się grać lepiej w pierwszej połowie, ale w naszym przypadku ładna gra nie zawsze oznacza dobrego wyniku. Dzisiaj pokazaliśmy więcej pragmatyzmu i między innymi dzięki temu wygraliśmy. 

W sobotę czeka nas mecz z trudnym rywalem, ale to bardzo wyrównana liga i sądzę, że można tutaj wygrać z każdym. Po kiepskiej serii czterech porażek wreszcie wygrywamy i będziemy chcieli to kontynuować. Ciągle pracujemy nie tylko po to, by ładnie grać, ale przede wszystkim zwyciężać. Dzisiaj być może był mniej tej kultury gry, ale najważniejszy jest dobry rezultat.

Na odprawie przedmeczowej powiedzieliśmy sobie jasno, że ten mecz jest o wszystko. Było widać po emocjach zawodników, że czują wagę tego spotkania. Byliśmy mocno zmotywowani i udało nam się zrealizować cel.
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław