Wydarzenia

Wołczek: Warto kompletować zwycięstwa w sparingach

2022-06-25 14:45:00
- Wynik nie jest oczywiście najważniejszy, ale zawsze się o niego walczy. Warto kolekcjonować zwycięstwa nawet w sparingach. Mamy jeszcze sporo do poprawy w naszej grze, jednak dużo rzeczy napawa już optymizmem. Cieszy również gra młodych zawodników - mówi trener Krzysztof Wołczek po pierwszym sparingu Śląska II Wrocław przed rozpoczęciem sezonu 2022/23 eWinner 2. Ligi. Rezerwy WKS-u pokonały GKS Jastrzębie 1:0.
Krzysztof Wołczek: Wynik nie jest oczywiście najważniejszy, ale zawsze się o niego walczy. Warto kolekcjonować zwycięstwa nawet w sparingach. Mamy jeszcze sporo do poprawy w naszej grze, jednak dużo rzeczy napawa już optymizmem. Cieszy również gra młodych zawodników, zarówno tych, którzy wystąpili w pierwszym składzie, jak i ogólnie w meczu. Pojawili się piłkarze z roczników 2003 i 2004 oraz bramkarz, Bartosz Głogowski, z rocznika 2005. Młodzież potrafiła to spotkanie wygrać, a w drugiej połowie je zdominować. W pierwszej połowie było nieco trudniej, ale jesteśmy umiarkowanie zadowoleni.

Po udanym sparingu wrocławian czeka teraz obóz przygotowawczy w Jarocinie, gdzie w kolejnym meczu towarzyskim zmierzą się z Lechem II Poznań. Następnie Śląsk II zagra na wyjeździe z KKS-em Kalisz, a przygotowania zakończy sparingiem ze Ślęzą Wrocław przy ul. Oporowskiej. 

- Na obóz przygotowawczy mamy pewne założenia taktyczne i motoryczne. Jeżeli chodzi o liczbę minut, to mecz z Lechem II Poznań będzie takim, w którym zawodnicy zagrają jeszcze mniej więcej po połowę. Po obozie, gdy jednostek treningowych będzie wiele, z KKS-em Kalisz zagra jedna grupa, a ze Ślęzą Wrocław druga - dodaje szkoleniowiec.

W sobotnim sparingu zabrakło Krzysztofa Mączyńskiego. Pomocnik rozpoczął już treningi z drugim zespołem Śląska, ale obecnie boryka się z kontuzją.

- Krzysztof Mączyński przygotowuje się z nami do sezonu i jedzie na obóz przygotowawczy. Nie trenuje od dwóch dni, bo doznał drobnego urazu pięty. Według tego, co mówią zarówno fizjoterapeuci, jak i sam zawodnik, na obóz będzie już zdrowy i w pełni gotowy - zakończył trener Wołczek. 

Drugim sparingpartnerem Śląska II Wrocław będzie Lech II Poznań. Mecz zostanie rozegrany 2 lipca o godzinie 11:00 w Jarocinie.
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław