Wydarzenia

Wołczek: Wrażenia są pozytywne

2019-09-11 18:00:00
Krzysztof Wołczek od niedawna pełni funkcję asystenta selekcjonera reprezentacji Polski U19. Trener podzielił się z nami swoimi odczuciami po pierwszym zgrupowaniu.
Kadra U19 odbyła podróż do Armenii, a następnie do Gruzji, gdzie mierzyła się najpierw z Ormianinami w Erewaniu (wygrana 2:0), a następnie z Gruzinami w Tibilisi (porażka 1:2). Dla trenera Wołczka było to pierwsze zgrupowanie z tą reprezentacją. - Poznałem członków sztabu już na obozie Talent Pro, więc czułem się tam dobrze. Znaleźli się tam zdolni chłopcy, mieliśmy do dyspozycji dobre boiska. Zagraliśmy dwa niezłe mecze i przetestowaliśmy różne ustawienia, więc wrażenia mogą być naprawdę pozytywne - mówi Wołczek.
 
Trener Wołczek pracuje z Bartłomiejem Zalewskim jako jego asystent. Obaj znali się już wcześniej i dobrze się ze sobą dogadują.
- Znamy się z trenerem Zalewskim już od jakiegoś czasu. Trenowałem wcześniej piłkarzy z rocznika 2004, a trener Zalewski prowadził reprezentację U15, więc często był na naszych meczach. Nasza współpraca układała się bardzo dobrze. Myślę, że na obozie Talent Pro powstał pomysł, żebym dołączył do tego sztabu. Dużo tam ze mną rozmawiano i obserwowano moją pracę, więc wydaje mi się, że to właśnie ten moment był kluczowy - dodaje Wołczek.
 
Mimo obowiązków w reprezentacji Polski, trener Wołczek będzie kontynuował pracę z zespołem Śląska U17. - Takie zgrupowania dają możliwość przebywania z innymi trenerami i tym samym uczą i rozwijają. Myślę, że to fajne doświadczenie i zaprocentuje również w pracy z piłkarzami Akademii Śląska - podsumowuje trener Śląska Wrocław U17.

Na zgrupowaniu pojawił się jeszcze jeden reprezentant Śląska Wrocław. Powołanie otrzymał Marcin Szpakowski, który od początku sezonu regularnie gra w drużynie rezerw. Pomocnik wystąpił w obu meczach. Z Armenią zagrał przez 45 minut, natomiast w meczu z Gruzją spędził na boisku 65 minut. W obu spotkaniach pokazał się z dobrej strony.
Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również