Wydarzenia

Wpadaj na "Piłkę Nocną"!

2021-09-24 15:00:00
Dobra zabawa i aktywnie spędzony czas pod okiem profesjonalnych trenerów? To możliwe dzięki projektowi "Piłka Nocna" współtworzonego przed Fundację Śląska Wrocław! Zobaczcie, jak wyglądały zajęcia okiem naszej klubowej kamery.
"Piłka Nocna" to projekt Fundacji Śląska Wrocław skierowany do młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Jego ideą jest stworzenie warunków do aktywnego spędzenia wieczorów na na boiskach wrocławskich osiedli - Kozanowie, Psim Polu i Brochowie - w każdy piątek wieczorem, od sierpnia do listopada.Projekt skierowany jest zarówno do dziewcząt, jak i chłopców. Podstawowym założeniem jest organizacja rozgrywek piłkarskiej w piątkowe wieczory na profesjonalnych, oświetlonych boiskach w trzech lokalizacjach:
 
- Orlik Kozanów, ul Kolista 17 (od 6 sierpnia, godz. 18-21)
- Boisko SP 10 na Psim Polu, ul. Inflancka 13 (od 6 sierpnia, godz. 19-22)
- Orlik Brochów, ul. Wiaduktowa 1 (od 7 sierpnia, godz. 18-21)

By zgłosić się do projektu nie musisz mieć znajomych ani całej drużyny - po prostu możesz się zapisać (lub zapisać swoje dziecko), mieć zgodę rodziców, przyjsć i grać razem z nami! Szczegóły pod adresem fundacja@slaskwroclaw.pl oraz numerem telefonu +48 733 321 242.Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych trenerów, którzy dbają o przebieg rozgrywek, podział na grupy, sprzęt sportowy, sędziowanie i ogólne zadowolenie uczestników. Głównym celem jest stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu w sposób przyjazny i atrakcyjny.
 
Projekt "Piłka nocna" oparty jest na zasadzie udziału, a nie osiąganych wyników. Mniej istotne jest wygrywanie, a sama gra i wspólne aktywne spędzenie czasu. Zajęcia organizowane są w lokalizacjach, w których występują problemy z przestępczością nieletnich i gdzie brakuje alternatyw spędzenia czasu wolnego - zwłaszcza w piątkowe wieczory, gdy brak konstruktywnych rozrywek jest najbardziej dotkliwy. "Piłka nocna" pozwala skorzystać z boisk z oświetleniem, wieczorem, pod okiem licencjonowanych trenerów, co pomaga młodzieży docenić ten format, poczuć się niczym profesjonalni sportowcy i mocniej zaangażować. Projekt bazuje na podobnych inicjatywach z Wielkiej Brytanii, organizowanych z wielkim powodzeniem Bank of Scotland Midnight League (10 000 uczestników w 70 lokalizacjach w Szkocji) oraz Kickz (45 000 uczestników w 112 lokalizacjach na terenie Anglii).

Oprócz rywalizacji między uczestnikami, można też zagrać z niespodziewanymi gośćmi. Na jednych z ostatnich zajęć pojawiły się choćby zawodniczki sekcji kobiecej Śląska Wrocław, innym razem zajęcia odwiedzili byli i obecni piłkarze oraz trenerzy i pracownicy klubu.
 
Rozgrywki w ramach "Piłki nocnej" są bezpłatne i dostępne dla wszystkich.Więcej informacji pod adresem fundacja@slaskwroclaw.pl. Zapraszamy!
Autor: Grzegorz Krawczyk, Kamil Lizak, Fot. Dawid Antecki, Kamil Lizak

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław