Wydarzenia

Wracają do gry

2020-11-11 08:00:00
W 11. kolejce 2. ligi rezerwy Śląska Wrocław zmierzą się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Trójkolorowi wracają do rywalizacji po ponad dwutygodniowej przerwie.
W poprzednim tygodniu zespół rezerw Śląska Wrocław przebywał na izolacji, przez co przełożono spotkania z Hutnikiem Kraków i GKS-em Katowice. Pierwszy z zaległych meczów, podopieczni trenera Jawnego i Dymkowskiego rozegrają w Krakowie z Hutnikiem. 

Ponad dwutygodniową przerwę zespołu rezerw poprzedził mecz na własnym terenie z Sokołem Ostróda. Goście wygrali 2:0 i zakończyli tym samym dobrą passę wrocławian, którzy w trzech poprzednich spotkaniach zdobyli siedem punktów. Obecnie Trójkolorowi zajmują 12. miejsce w tabeli i zgromadzili na swoim koncie jedenaście punktów, ale mają do rozegrania dwa mecze zaległe. 

Hutnik, podobnie jak Śląsk II, to drugoligowy beniaminek. Krakowianie, po rozegraniu jedenastu kolejek mają na swoim koncie dziesięć punktów i zajmują 15. miejsce w tabeli. Hutnik spisuje się bardzo dobrze w meczach u siebie, gdzie nie zaznał jeszcze porażki. Gorzej wygląda za to bilans spotkań wyjazdowych, gdzie krakowianie ponieśli aż siedem porażek. 

W zespole prowadzonym przez trenera Leszka Janiczaka wyróżnia się dwóch strzelców, którzy stanowią o sile ofensywnej drużyny. Są to Krzysztof Świątek, który zaliczył do tej pory trzy trafienia i Abdallah Hafez, który ma dwie bramki na swoim koncie.

Początek spotkania Hutnik Kraków - Śląsk II Wrocław o godzinie 13:00.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również