Wydarzenia

Wróblewska: Warto walczyć do końca | Ekstraliga

2022-04-20 15:00:00
Śląsk Wrocław nie był faworytem w starciu z Górnikiem Łęczna, ale odniósł niezwykle cenne zwycięstwo. Gola na wagę trzech punktów strzeliła w końcówce pojedynku Joanna Wróblewska. - Wydaje mi się, że z meczu na mecz wyglądamy coraz lepiej. Drużyna funkcjonuje na jeszcze wyższym poziomie - mówi piłkarka.
Joanna Wróblewska: Początek meczu z Górnikiem był trudny ze względu na to, że starałyśmy się na początku zobaczyć, jak będą grały rywalki, "wybadać" je. Zespół z Łęcznej postawił wysokie warunki i musiałyśmy mieć chwilę, żeby się do nich dostosować. Myślę jednak, że po 15 minutach zaczęłyśmy grać swój futbol, dochodziłyśmy do sytuacji i ta druga połowa pokazała, że warto walczyć do końca.

Szczerze mówiąc nie patrzę na to, z kim gramy - czy to zespół z dolnej "półki" czy z ligowej czołówki. My chcemy w każdym meczu zdobywać trzy punkty i na tym się koncentrujemy - zdobywać punkty i krok po kroku iść w górę tabeli. Wydaje mi się, że z meczu na mecz wyglądamy coraz lepiej. Drużyna funkcjonuje na jeszcze wyższym poziomie, a początek rundy był dość ciężki. Teraz zbieramy punkty, w meczu z Łęczną wywalczyłyśmy ważne zwycięstwo i do Katowic jedziemy po kolejne trzy punkty.

Jesteśmy młodym zespołem, który walczy. W "dużych" meczach jesteśmy często stawiane na przegranej pozycji, a pokazujemy, że możemy dobrą grą i postawą na boisku zdobywać punkty.

Teraz przed nami mecz z GKS-em Katowice, dla mnie spotkanie wyjątkowe, bo spędziłam tam dwa lata, ale ten zespół też ma słabsze strony i na tym będziemy się koncentrować, żeby je wykrozystywać.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław