Wydarzenia

Wrocław Winter Cup 2023 zbliża się wielkimi krokami

2023-02-13 18:00:00
Wkrótce Wrocław stanie się stolicą młodzieżowej piłki nożnej. W ostatni weekend lutego (sobota-niedziela, 25-26 lutego) odbędzie się trzecia edycja turnieju Wrocław Winter Cup, który organizowany jest przez agencję Around The Sport i Akademię Śląska.
Tegoroczna edycja będzie dopiero trzecią, ale liczby mogą robić wrażenie. W zawodach weźmie udział ponad trzy tysiące zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować ponad dwieście drużyny z jedenastu krajów. W nieprawdopodobnie intensywny weekend odbędzie się ponad tysiąc meczów na 32 boiskach w siedmiu wrocławskich lokalizacjach, a zmagania odbędą się pod czujnym okiem 60 licencjonowanych arbitrów. Rywalizacja odbywać się będzie się dziesięciu grupach wiekowych - dziewięciu męskich i jednej żeńskiej.

Turniej rozrasta się z roku na rok, a wszystko zaczęło się przez... pandemię. - Przez osiem lat pracowałem dla podobnej holenderskiej agencji i tam również organizowaliśmy turnieje dla młodych adeptów piłki nożnej. Pandemia nam trochę pokrzyżowała plany, ale tylko na moment, bo postanowiliśmy założyć własną działalność i powołać do życia agencję Around The Sport - mówi Mateusz Zieliński z agencji Around The Sport, główny organizator zawodów.

- Pandemia wstrzymała na kilka miesięcy zawody młodzieżowe, nie odbywały się właściwie żadne turnieje, więc Wrocław Winter Cup 2021 - wyłącznie w polskiej obsadzie - był odpowiedzią na to zapotrzebowanie. W kolejnym roku zawody cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem - dodaje. W pierwszej edycji zawodów wzięło udział 80 drużyn, w poprzednim roku - 144, a teraz będzie to ponad 200 zespołów!Wśród uczestników znajdziemy reprezentacje wielkich polskich firm, takich jak Lech Poznań, Pogoń Szczecin czy Zagłębie Lubin, ale nie zabraknie ekip zagranicznych. W turnieju wezmą udział m.in. brytyjski Watford, szwedzkie Hammarby, Bohemians Praga z Czech czy Vilnus Football Academy z Litwy.

- Można powiedzieć, że to jeden z największych zimowych turniejów młodzieżowych w Europie. Młodzi zawodnicy będą obserwowani przez wielu skautów, a także przez selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Polski - dodaje Mateusz Zieliński.

Turniej odbywać się będą w siedmiu wrocławskich lokalizacjach, m.in. w Centrum Piłkarskim Ślęzy na Kłokoczycach, na boiskach Stadionu Olimpijskiego (w tym również na płycie głównej obiektu!), na obiektach przy hotelu GEM, na boiskach Na Niskich Łąkach czy w kompleksie sportowym przy ulicy Racławickiej.

- To jeden z większych turniejów, w jakim nasze drużyny biorą udział. To także święto piłki młodzieżowej w naszym mieście czy nawet naszym regionie, bo nie zabraknie zespołów z Wrocławia czy Dolnego Śląska. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tej inicjatywie jako współorganizator i mamy nadzieję, że i w tym roku rywalizacja będzie stała na bardzo dobrym poziomie, jak to miało miejsce w poprzednich latach - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. sportowych Śląska Wrocław.Co ciekawe i ważne, zdecydowana większość spotkań będzie transmitowana online na kanale Around The Sport na YouTubie. Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy turnieju Wrocław Winter Cup zostali zaproszeni przez Śląsk Wrocław na mecz PKO BP Ekstraklasy, w którym WKS zmierzy się z Lechem Poznań (26 lutego, godzina 17:30)

Naturalnie w zawodach nie zabraknie zespołów Akademii Śląska Wrocław. Mecze odbywać się będą 25 i 26 lutego, a szczegółowy terminarz będzie wkrótce dostępny na fanpage'u Around The Sport na Facebooku.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław