Wydarzenia

Wygrana na pożegnanie | Ekstraliga

2021-05-22 14:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław z przytupem zakończyły domowe granie w sezonie 2020/2021. W ostatnim meczu podopieczne Piotra Jagieły pokonały AP Lotos Gdańsk 4:2. Dwie bramki dla WKS-u zdobyła Joanna Wróblewska, a po jednym trafieniu zanotowały Aleksandra Dudziak i Martyna Buś.
Początek spotkania był dość wyrównany, a obie drużyny powoli budowały swoje ataki i próbowały przedostać się pod pole karne rywalek. Gdańszczanki atakowały skrzydłami, natomiast piłkarki WKS-u bardziej stawiały na dośrodowania w pole karne. Szczególnie groźna w tym elemencie gry była Joanna Wróblewska i to właśnie po jej zagraniach pod bramką AP Lotosu było "gorąco".

W koncu, w 40. minucie, Wróblewska zagrała w pole karne, jedna z obrończyń minęła się z piłką, która trafiła do Aleksandry Dudziak, a ta najpierw spokojnie przyjęła i precyzyjnym strzałem umieściła futbolówkę w bramce.

Po zmianie stron gdańszczanki szybko doprowadziły do wyrównania. W 50. minucie arbiter meczu podyktowała rzut karny za nieco kontrowersyjny faul Kamili Czudeckiej, a jedenastkę na bramkę zamieniła Anna Kowalczyk. Radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo, bo kilka minut później Joanna Wróblewska zdecydowała się na indywidualny rajd, który wykończyła skutecznym uderzeniem na bramkę Lotosu. Kilka chwil potem było już 3:1, a bramkę z kategorii "stadiony świata" zdobyła Martyna Buś, umieszczając piłkę w samym okienku bramki Lotosu.

Rywali nie zamierzały się poddawać, a sygnał do zdecydowanych ataków dała wprowadzona w drugiej połowie Priscilla Hagan, która strzeliła kontaktowego gola na niespełna kwadrans przed końcem spotkania.

Gdańszczanki dążyły do wyrównania, jednak ostatnie słowo należało do wrocławianek. Już w doliczonym czasie gry Joanna Wróblewska raz jeszcze przymierzyła i podobnie jak Martyna Buś wcześniej, zerwała pajęczynę w bramce AP Lotosu, ustalając wynik spotkania na 4:2. Śląsk wygrał ostatni domowy mecz w
sezonie 2020/2021.

Po końcowym gwizdku miała miejsce mała uroczystość pożegnania zawodniczek, które nie będą kontynuować swoich karier w Śląsku Wrocław, czyli Mai Jurczenko, Klaudii Homy, Justyny Chudzik i Aleksandry Przelickiej. Nie zabrakło uścisków, uśmiechów, ale i łez wzruszenia. Dziewczyny, dziękujemy!

Śląsk Wrocław - AP Lotos Gdańsk 4:2 (1:0)

Bramki:
1:0 Aleksandra Dudziak 40'
1:1 Anna Kowalczyk 51' (k)
2:1 Joanna Wróblewska 60'
3:1 Martyna Buś 65'
3:2 Priscilla Hagan 75'
4:2 Joanna Wróblewska 90'

Śląsk: Bocian - Żurek, Tracz (46' Krysman), Dudziak, Korda, Homa (46' Jurczenko), Wróblewska, Martyna Buś (85' Przelicka), Pompa (46' Czudecka), Iwaśko (87' Turowska), Marcelina Buś.
AP Lotos: Krajewska - Stasiulewicz (83' Zimecka), Salwa, Lukach, Plotzka (65' Wierzbicka), Kołodziejek, Słowińska, Bużan, Polańska (54' Włodarczyk), Kowalczyk (65' Hagan), Okoniewska.

Żółte kartki: Dudziak, Żurek.
Czerwona kartka: Żurek (84', Śląsk, za dwie żółte)
Sędzia: Joanna Pondo.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również