Wydarzenia

Wyjazdowa porażka rezerw

2019-10-13 17:00:00
Śląsk II Wrocław przegrał na wyjeździe z Polonią Bytom 0:2 w meczu 11. kolejki trzecioligowych rozgrywek. Wrocławianie stracili pozycję lidera tabeli.

W składzie Śląska pojawiło się dwóch zawodników, którzy wrócili do grania po długiej przerwie. W formacji obronnej zagrał Łukasz Wiech, natomiast w pomocy trener Jawny zdecydował się postawić a Mateusza Radeckiego.

 

Gospodarze już w 2. minucie zaskoczyli Trójkolorowych. Wrzutka w pole karne trafiła prosto na głowę Marcina Lachowskiego, który urwał się obrońcom i precyzyjnym strzałem pokonał Bartłomieja Frasika.  


Polonia nie miała zamiaru poprzestać na jednym trafieniu i dalej atakowała w poszukiwaniu kolejnych goli. Formacja obronna Śląska miała problemy z odważnymi atakami przeciwnika, jednak mimo kilku dobrych sytuacji zespołu z Bytomia, wynik nie ulegał zmianie.


Po pierwszym kwadransie drużyna trenera Piotra Jawnego się otrząsnęła i również zaczęła przeprowadzać groźne akcje. Brakowało jednak nieco dokładności, przez co Dawid Gargasz nie miał zbyt wiele pracy. Do przerwy Śląsk przegrywał jedną bramką.


Druga część gry zaczęła się podobnie jak pierwsza. Do siatki ponowie trafił Lachowski, z tą różnicą, że tym razem wykorzystał rzut karny. Śląsk próbował strzelić gola kontaktowego, ale obrońcy Polonii skutecznie przerywali ataki wrocławian.


Gospodarze wspierani głośnym dopingiem przez liczną grupę swoich kibiców, kontrolowali przebieg spotkania. Nie kwapili się już do ataku tak, jak w pierwszej połowie. Skupiali się bardziej na utrzymaniu korzystnego wyniku, co udało im się perfekcyjnie, ponieważ do końca spotkania nie uległ on już zmianie. 


Polonia Bytom - Śląsk II Wrocław 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 - 2' Lachowski
2:0 - 47' Lachowski (k)


Polonia: Gargasz, Bedronka, Matusiak, Krzemień, Mróz, Czajkowski, Stefański. Żagiel, Czernysz, Belica, Lachowski oraz Małecki, Konieczny


Śląsk II: Frasik - Hołownia, Poprawa, Wiech, Dankowski (K), Boruń, Bargiel, Radecki, Caliński, Samiec-Talar, Bergier oraz Sobczak, Izydorczyk, Scalet
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław