Wydarzenia

Wykonać ostatni krok

2020-07-04 10:00:00
W półfinale Okręgowego Pucharu Polski rezerwy Śląska Wrocław zmierzą się z Foto-Higieną Gać. Zespół trenera Piotra Jawnego będzie chciał wykonać ostatni krok na drodze do finału rozgrywek.
W ćwierćfinale rezerwy Śląska Wrocław rozprawiły się z Błyskiem Kuźniczysko, wygrywając 4:1. Mimo problemów w pierwszej połowie, Trójkolorowi ostatecznie osiągnęli zadowalający wynik i uzyskali awans do półfinału. Teraz przyjdzie im się zmierzyć na wyjeździe z Foto-Higieną Gać. 

WKS mierzył się z tym przeciwnikiem jesienią 2019 roku. Wówczas przy Oporowskiej padł remis 0:0. Zespół z Gaci przez pewien czas bardzo dobrze radził sobie w rozgrywkach III ligi, plasując się w ścisłej czołówce tabeli. Ostatecznie zakończyli zmagania na dwunastym miejscu.

W jesiennej części rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski Foto-Higiena miała większe problemy jedynie w meczu z Orłem Marcinkowice (1:0). Pozostałe mecze kończyły się zdecydowanymi zwycięstwami (7:1 z Rapidem Domaniów i 8:0 z Mechanikiem Brzezina). W ćwierćfinale zespół z Gaci poradził sobie z Sokołem Wielka Lipa (2:0). 

Początek spotkania Foto-Higiena Gać - Śląsk II Wrocław o godzinie 17:00. Zwycięzca awansuje do finału Okręgowego Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 8 lipca.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również