Wydarzenia

Wymagający sprawdzian Śląska II Wrocław

2014-09-20 12:07:33
Dziś rezerwy Śląska Wrocław powalczą o kolejne punkty w ramach meczu 9. kolejki III ligi (gr. dolnośląsko-lubuska). Podopiecznych Piotra Jawnego czeka trudny sprawdzian, bowiem na własnym stadionie zmierzą się z 3. drużyną w tabeli Stilonem Gorzów Wielkopolski.

Śląsk II Wrocław przed tygodniem odniósł przekonujące zwycięstwo 4:0 nad Karkonoszami Jelenia Góra. Wygrana ta pozwoliła zespołowi prowadzonemu przez Piotra Jawnego na utrzymanie 10. miejsca w ligowej tabeli. Rezerwy zielono-biało-czerwonych mają w bieżących rozgrywkach na swoim koncie 2 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki. Łącznie daje to 9 punktów, o 7 mniej niż ma dzisiejszy rywal drugiego zespołu WKS-u. I to właśnie on będzie przystępował do dzisiejszego spotkania w roli faworyta.

 

KS Stilon Gorzów Wielkopolski plasuje się obecnie na 3. miejscu w tabeli III ligi (gr. dolnośląsko-lubuska). Zespół Artura Andruszczaka ma na swoim koncie 16 punktów, które zdobył dzięki odniesieniu 5 zwycięstw (3:0 z Bystrzycą Kąty Wrocławskie, 3:1 z MKS-em Oława, 1:0 z Karkonoszami Jelenia Góra, 1:0 z Foto-Higieną Gać i 6:2 w derbowym pojedynku z Piastem Karnin), 1 remisu (1:1 z Piastem Żmigród) oraz zaledwie 1 porażki (0:1 ze Ślęzą Wrocław). Bilans goli dzisiejszych gości to 15:5, a najwięcej po stronie zdobyczy bramkowych dołożył 21-letni Patryk Nowaczewski (trzeba jednak zauważyć, że napastnik z Gorzowa wszystkie 4 trafienia zanotował w ostatnim meczu z Piastem Karnin).

 

Mimo wszystko, „papierowym” faworytem dzisiejszej potyczki są goście z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy dodatkowo będą wspierani przez swoich przybyłych na stadion przy ul. Oporowskiej fanów.

 

My również zapraszamy do odwiedzenia naszego stadionu. Bilety wstępu na spotkanie Śląska Wrocław ze Stilonem Gorzów Wielkopolski do nabycia w kasach przy Oporowskiej w cenie 10 zł. Pierwszy gwizdek meczu zabrzmi już o godz. 16.

 

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również