Wydarzenia

Wymarzona inauguracja juniorek | Piłka Kobiet

2022-08-21 23:00:00
Znakomite rozpoczęcie sezonu piłkarek Śląska! Podopieczne Patrycji Falborskiej w pierwszym meczu CLJ U17 pokonały Sportową Czwórkę Radom aż 8:0! Cztery gole w niedzielnym spotkaniu zdobyła Nadia Sobel.
Wrocławianki znakomicie rozpoczęły niedzielne spotkanie, bo już w 4. minucie objęły prowadzenie - skutecznie akcję WKS-u zamknęła Natalia Witkowska. Gospodynie atakowały, jednak nie potrafiły kolejny raz sforsować szyków obronnych rywalek. Kolejny raz ta sztuka udała się dopiero po pół godzinie gry, kiedy na listę strzelczyń wpisała się Magdalena Półrolniczak. Wynik 2:0 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Śląsk szybko strzelił kolejnego gola, a właściwie uczyniła to zawodniczka Sportowej Czwórki - Julia Radomek - która skierowała futbolówkę do własnej siatki. Niedługo potem rezultat podwyższyła Krystyna Flis, a później byliśmy świadkami prawdziwego popisu Nadii Sobel.

Napastniczka WKS-u raz za razem wykorzystywała niefrasobliwą postawę radomskiej defensywy i zdobywała kolejne gole. Ostatecznie jej licznik stanął na czterech kolejnych trafieniach, co dało końcowy rezultat 8:0 dla WKS-u. Wymarzona inauguracja ligowego sezonu.

- Nie ukrywam, że czekałyśmy z niecierpliwością na tę kolejkę od ostatniego barażu. Bardzo się cieszę, że zagrały wszystkie powołane zawodniczki, a co więcej, każda z nich zagrała odważnie i poprawnie. Mimo znacznej i widocznej przewagi, drużyna była zaangażowana, zdeterminowana i starała się być zdyscyplinowana taktycznie do ostatniej minuty meczu - mówi trenerka Śląska, Patrycja Falborska.

- Udana inauguracja za nami i myśle, że to dobry początek, który da nam bodziec do dalszej, sumiennej, wspólnej pracy - dodaje.

Warto dodać, że okazałe zwycięstwo nie dało wrocławiankom fotela lidera grupy południowej Centralnej Ligi Juniorek. Pierwsza miejsce po inauguracyjnej serii gier zajmuje SWD Wodzisław Śląski, który pokonał Wisłę Wizards Kraków aż 13:2! Równie wysokie zwycięstwo co Śląsk odnotował Górnik Łęczna (8:0 ze Ślęzą Wrocław), a trzy punkty na swoim koncie zapisały również Rekord Bielsko Biała (1:0 z Resovią Rzeszów) i Trójka Staszkówka Jelna (2:0 z KSP Kielce).

Kolejne spotkanie WKS-u w sobotę - 27 sierpnia - o godzinie 16 na stadionie na Kłokoczycach. Rywalem Śląska będzie KSP Kielce.

Śląsk Wrocław - Sportowa Czwórka Radom 8:0
(2:0)
Bramki:
1:0 Natalia Witkowska 4'
2:0 Magdalena Półrolniczak 30'
3:0 Julia Radomek 49' (s)
4:0 Krystyna Flis 57'
5:0 Nadia Sobel 58'
6:0 Nadia Sobel 60'
7:0 Nadia Sobel 68'
8:0 Nadia Sobel 88'

Śląsk: Wieczerzak - Musiałowska (65' Rożnowicz), Watral, Kozina (75' Frankowska), Klimczak, Cwynar (46' Lewicka), Związek (46' Ostrowska), Półrolniczak, Flis, Witkowska (75' Galewska), Sobel.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław