Wydarzenia

Wymiana ciosów na koniec

2019-01-29 11:30:00
Po emocjonującym spotkaniu Śląsk Wrocław zremisował z duńskim zespołem Aalborg BK 2:2 (1:0). Bramki dla Śląska zdobyli Radecki i Farshad, rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami van Weerta. Był to ostatni sparing Trójkolorowych podczas zgrupowania w tureckim Belek.
Sparing z czterokrotnym mistrzem duńskiej Superligi Aalborgiem BK był ostatnim sprawdzianem Śląska podczas obozu w tureckim Belek. Sztab Trójkolorowych ze względów szkoleniowych zdecydował, że został on zamknięty dla publiczności i nie był transmitowany za pośrednictwem mediów klubowych.
 
Pierwszy połowa upłynęła pod znakiem przewagi Śląska, który był znacznie groźniejszy pod bramką rywala. W przekroju 45 minut zespół Vitezslava Lavički wykreował kilka groźnych okazji bramkowych, ale do siatki trafił tylko raz. W 27. minucie aktywny Musonda wycofał piłkę na 18. metr do Radeckiego, a ten precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali z kolei między innymi Piech, Cholewiak, Pich i wspomniany wcześniej Musonda, który napędzał ataki WKS-u w I połowie. Goście zdołali stworzyć jedną groźną sytuację, ale ostatecznie na przerwę Śląsk zszedł ze skromnym, ale zasłużonym prowadzeniem.

Po zmianie stron gra wyrównała się, a Duńczycy częściej wybierali się pod bramkę Śląska. Pierwsze dogodne okazje jednak znów stworzyli sobie wrocławianie, a dokładniej Golla i Tarasovs, ale ich próby choć groźne, to ostatecznie nie znalazły drogi do bramki.

Niewykorzystane okazje lubią się mścić i w końcu w 70. minucie Aalborg z jedenastu metrów zdołał doprowadzić do remisu. Rzut karny był konsekwencją faulu Wojciecha Golli, który w meczu pełnił funkcję kapitana Śląska. Obrońca za to zagranie napomniany został ponadto żółtą kartką. Nie było to jednak ostatnie słowo rywali, którzy po szybkiej kontrze lewą stroną, dograniu w pole karne i celnym strzale z siedmiu metrów wyszli na prowadzenie.

Trójkolorowi w ostatnich minutach zaatakowali wyżej przeciwników i dążyli do wyrównania. Ta sztuka w 82. minucie udała się wprowadzonemu na boisko Farshadowi, który uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego wyrównał stan spotkania.
 
Ostatecznie po ciekawym meczu Śląsk zremisował z Duńczykami 2:2. W czwartek drużyna wraca do Wrocławia, gdzie będzie kontynuować przygotowania do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy.
 

Śląsk Wrocław - Aalborg BK 2:2 (1:0)
Bramki: 
1:0 Radecki 27'
1:1 van Weert 72'
1;2 van Weert 80'
2:2 Farshad 82'

Śląsk: Słowik - Broź, Celeban, Golla, Cholewiak - Musonda (70' Farshad), Łabojko (59' Tarasovs), Radecki, Mączyński (82' Pałaszewski), Pich (55. Gąska) - Piech (68' Szczepan).
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również