Wydarzenia

Wysoka wygrana w sparingu

2022-03-25 14:00:00
Aż 5:2 Śląsk pokonał Chrobrego Głogów w meczu sparingowym podczas przygotowań do ostatniej części rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobywali Fabian Piasecki (dwie), Marcel Zylla, Caye Quintana i debiutujący w pierwszej drużynie Michał Szmigiel.
Zespół Piotra Tworka intensywnie trenuje przed bardzo ważnym meczem z Lechem Poznań. WKS po wygranej w Płocku za cel postawił sobie kolejne zwycięstwo z wysoko notowanym przeciwnikiem. Kolejorz walczy o mistrzostwo Polski, więc przed wrocławianami wielkie wyzwanie. By jak najlepiej przygotować się do tego meczu, drużyna Śląska rozegrała mecz sparingowy z Chrobrym Głogów.



Przeciwnik to 4. zespół Fortuna 1. Ligi, który w 2022 roku nie zaznał jeszcze goryczy porażki w ligowych starciach. Podopieczni Ivana Djurdjevicia przy Oporowskiej byli jednak wyraźnie słabsi od dobrze dysponowanych gospodarzy. Już do przerwy WKS prowadził 2:0 po trafieniach Piaseckiego i Zylli.



Po zmianie stron Śląsk potwierdził swoją wyższość, dokładając dwa kolejne gole. Najpierw ponownie trafił Piasecki, następnie bramkę dołożył Quintana. Chrobry odpowiedział skutecznymi strzałami Lebedyńskiego i Dziąbka, ale ostatnie słowo należało do zielono-biało-czerwonych. Wynik ustalił Szmigiel, dla którego był to pierwszy występ (choć nieoficjalny) w seniorskim zespole WKS-u.



Mecz Śląska z Lechem w piątek, 1 kwietnia, o godz. 20:30 na Tarczyński Arena Wrocław. Bilety TUTAJ.

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 5:2 (2:0)
Bramki:
1:0 - Piasecki 30'
2:0 - Zylla 38'
3:0 - Piasecki 58'
4:0 - Quintana 70'
4:1 - Lebedyński 80'
4:2 -Dziąbek 82'
5:2 - Szmigiel 85'
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław