Wydarzenia

Wystrzałowa inauguracja

2019-08-03 19:00:00
Rezerwy Śląska Wrocław pokonały na wyjeździe Gwarek Tarnowskie Góry 3:0 w meczu 1. kolejki III ligi. Wszystkie trzy bramki padły w drugiej części gry.
 
Początek spotkania był wyrównany. W pierwszym kwadransie Trójkolorowi przeważali, jednak później to gospodarze doszli do głosu i stworzyli kilka dobrych sytuacji. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony brakowało dokładności i można było zaobserwować nerwowość, typową dla meczu inaugurującego sezon. Do przerwy był remis 0:0.
 
W drugiej części gry to wrocławianie przejęli inicjatywę. Na boisku pojawił się Grzegorz Kotowicz, który po akcji prawą stroną boiska zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Strzelony gol sprawił, że przeciwnik odważniej ruszył do ataku, a WKS miał tym samym więcej miejsca na rozgrywanie swoich akcji, z czego skorzystał Mateusz Hołownia zdobywając drugą bramkę dla Śląska. Kilka sytuacji miał Sebastian Bergier, jednak nie był w stanie pokonać bramkarza rywala. Ostatecznie wynik spotkania na 3:0 ustalił Mathieu Scalet. 
 
- Nie było to tak łatwe spotkanie, jak może sugerować to wynik. Nie pomagało boisko, które nie było w najlepszym stanie. W miarę upływu czasu zaczęliśmy zyskiwać przewagę, a po zdobyciu drugiej bramki była już ona wyraźna. Cieszymy się, że udało nam się wygrać na trudnym terenie – komentuje Piotr Jawny, trener drugiego zespołu Śląska Wrocław.
 
Gwarek Tarnowskie Góry - Śląsk II Wrocław 0:3 (0:0)
 
Bramki: Kotowicz, Hołownia, Scalet
 
Skład Śląska: Szczerbal - Holownia (Samiec-Talar), Sobczak, Poprawa, Kucharczyk, Boruń, Lewkot (Kotowicz), Szpakowski, Bergier, Krocz (Caliński), Scalet (Ostrowski)
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również