Wydarzenia

Z beniaminkiem na szóstkę! | Piłka Kobiet

2023-03-18 16:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław pokonały HydroTruck Radom 6:0 w spotkaniu 15. kolejki Orlen Ekstraligi. Dwie bramki dla WKS-u zdobyła Katarzyna Białoszewska, a po jednym trafieniu dołożyły Kamila Czudecka, Natalia Sitarz, Kinga Klimczak i Gabriela Lewicka.
Śląsk był faworytem potyczki z HydroTruckiem Radom i od samego początku było widać to na murawie. Wrocławianki raz za razem stwarzały zagrożenie pod bramką rywalek, a w 9. minucie objęły prowadzenie. Natalia Kulig po indywidualnej akcji wystawiła piłkę Kamili Czudeckiej, a ta dopełniła formalności.

Piłkarki Śląska - podobnie jak przed tygodniem - szybko objęły prowadzenie i kontrolowały grę, ale nie potrafiły udokumentował przewagi kolejnymi bramkami. Tymczasem obchodząca w dniu meczu urodziny Anna Bocian musiała pozostawać w czujności, bo choć przeciwniczki skupiały się na defensywie, to potrafiły groźniej skontrować.

W pierwszych 45 minutach padła tylko jedna bramka, a po zmianie stron na gola czekaliśmy... piętnaście sekund. Składna akcja Śląska została precyzyjnie wykończona przez Katarzynę Białoszewską. Po chwili na uderzenie z dystansu zdecydowała się Natalia Sitarz, a piłka po jej strzale zatrzepotała w siatce. Śląsk prowadził już 3:0 i w pełni kontrolował wydarzenia na murawie.

Trener Śląska w drugiej połowie desygnował do walki młode zawodniczki, które także pokazały się z bardzo dobrej strony. Kinga Klimczak zanotowała debiutanckie trafienie w Orlen Ekstralidze, kolejnego gola dołożyła Gabriela Lewicka, a wynik spotkania ustaliła najskuteczniejsza zawodniczka Śląska, Katarzyna Białoszewska. Ostatecznie WKS wygrał 6:0.

Śląsk Wrocław - HydroTruck Radom 6:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Kamila Czudecka 9'
2:0 Katarzyna Białoszewska 46'
3:0 Natalia Sitarz 49'
4:0 Kinga Klimczak 80'
5:0 Gabriela Lewicka 82'
6:0 Katarzyna Białoszewska 84'

Śląsk: Bocian - Maskiewicz, K.Ostrowska (60' Watral), Korda, Kulig, Krzyżanowska (60' Lewicka), Sitarz, Wróblewska (60' Klimczak), Marcelina Buś (75' Półrolniczak), Czudecka (75' Żurek), Białoszewska.
HydroTruck: Macała (85' Petelicka) - Rosińska (60' Majewska), Mućka, Barczak, Kwiatkowska, Chmura (80' Franaszek), Tkaczyk (60' Płóciennik), Komanda, Orłowska (60' Żabicka), Jezioro, Malesa.

żółte kartki: Ostrowska, Watral, Maskiewicz oraz Kwiatkowska, Mućka.
sędzia: Angelika Gębka.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław