Wydarzenia

Z gościną u lidera | Ekstraliga

2021-05-14 11:00:00
Przed piłkarkami Śląska Wrocław przedostatni wyjazd w sezonie 2020/2021. Podopieczne Piotra Jagieły jadą do Sosnowca, by zmierzyć się tam z miejscową drużyną Czarnych. Początek starcia w sobotę (15 maja) o godzinie 11.
Wrocławianki w sobotę wybiorą się na jeden z najtrudniejszych wyjazdów w sezonie. W Sosnowcu mało kto w tym sezonie wygrywa (ta sztuka w lidze udała się jedynie Medykowi Konin), a ponadto spotkanie to będzie miało dla gospodyń ogromne znaczenie. Jeśli Czarni pokonają Śląsk, a w równoległym meczu UKS SMS Łódź straci punkty, wówczas sosnowiczanki będą mogły cieszyć się z tytułu mistrzyń Polski. Pierwszego od ponad dwudziestu lat.

U siebie Czarni nie zwykli przegrywać - w dziewięciu meczach sześciokrotnie wygrywali, dwa spotkania kończyły się remisem, a jedno - wspomniane starcie z Medykiem - porażką. Właśnie ta przegrana z zespołem z Konina była jedynym meczem bez punktów sosnowiczanem w tym sezonie. Patrząc przez przyzmat liczb należy jeszcze dodać, że sosnowiecka defensywa jest najlepsza w lidze - tylko siedem (!) goli straconych w dziewiętnastu meczach.

Wrocławianki natomiast przede wszystkim będą chciały zaprezentować się z niezłej strony, co w ostatnich meczach wychodziło całkiem nieźle. Podopieczne Piotra Jagieły wygrały dwa domowe starcia (1:0 ze Sportisem Bydgoszcz i 3:0 z Rolnikiem Biedrzychowice), a wynik każdego z tych meczów należy uznać za najniższy wymiar kary dla rywalek. Z kolei w przegranym meczu w Szczecinie piłkarki WKS-u również dominowały, ale nie potrafiły przewagi przekuć na gole.

W pierwszym meczu tych zespołów, jesienią, Śląsk przegrał u siebie 0:3. Teraz zatem idealna okazja do rehabilitacji za tamten pojedynek.

Początek spotkania w sobotę, 15 maja, o godzinie 11. Transmisja na żywo w TVP Sport.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również