Wydarzenia

Z wizytą na Śląsku | Piłka Kobiet

2023-05-15 09:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław w przedostatnim meczu w tym sezonie zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Podopieczne Piotra Jagieły będą chciały popsuć miejscowym fetę, bo jeśli GKS zapisze dzisiaj na swoim koncie trzy punkty, zostanie mistrzem Polski. Początek spotkania w poniedziałek (15 maja) o godzinie 17:45.
Faworytem poniedziałkowej potyczki są katowiczanki, dla których będzie to jeden z najważniejszych meczów w historii klubu. Wygrana da im złote medale mistrzostw Polski. Patrząc przez pryzmat statystyk, katowiczanki nie powinny mieć z tym problemu, wszak w dziesięciu domowych meczach w tym sezonie odniosły dziewięć zwycięstw i zanotowały jeden remis.

GKS przed tygodniem w dobrym stylu pokonał na wyjeździe SMS Łódź, dzięki czemu wjechał na autostradę do mistrzostwa. Świetne zawody rozegrała wówczas Klaudia Maciążka, a swój dobry występ okrasiłą golem. To piłkarka, która gra pierwsze skrzypce w zespole z Katowic i to na nią głównie będą musiały uważać obrończynie Śląska.

Dla GKS-u to niezwykle ważne spotkanie, dla WKS-u - prestiżowe. Wrocławianki mogą jeszcze wskoczyć na piąte miejsce w tabeli, ale w tym sezonie nie wywalczyły punktów w starciach z zespołami z podium. W poniedziałek ostatnia szansa na to, by pokazać się z dobrej strony w starciu z wyżej notowanymi rywalami. Po wygranej 6:1 w Koninie wydawało się, że podopieczne Piotra Jagieły wróciły na właściwe tory, jednak w ostatnim spotkaniu przegrały 0:2 z AZS-em Kraków. Tamta porażka mogła pozostawić niedosyt, bo wrocławianki długimi momentami prowadziły grę i przeważały, jednak do krakowianki strzelały bramki.

Teraz szansa na rehabilitację, choć oczywiście nie będzie to łatwe zadanie. W rundzie jesiennej Śląsk przegrał przed własną publicznością z GKS-em 1:3, przez większość spotkania grając w osłabieniu. Jak będzie tym razem?

Początek spotkania w poniedziałek (15 maja) o godzinie 17:45 na stadionie przy ulicy Bukowej w Katowicach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław