Wydarzenia

Zachód Sobótka rywalem Śląska II Wrocław

2014-09-30 13:00:00
Już 8 października drugi zespół Śląska Wrocław powalczy w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Rywalem zespołu Piotra Jawnego będzie A-klasowy Zachód Sobótka.

Po wyeliminowaniu w rundzie wstępnej okręgowego Pucharu Polski drużyny Gromnika Kuropatnik (12:1), teraz Śląsk II Wrocław zmierzy się z kolejnym rywalem z wrocławskiej A klasy. 8 października podopieczni Piotra Jawnego rywalizować będą z drużyną Zachodu Sobótka.

 

Najbliższy pucharowy przeciwnik Śląska II Wrocław występuje obecnie w IV grupie wrocławskiej A klasy. W ligowej tabeli zajmuje 2. miejsce, tracąc do liderującego KS Żórawina 1 punkt, ale mając na swoim koncie jeden mecz rozegrany mniej. Zachód Sobótka zanotował w bieżących rozgrywkach 5 meczów i wszystkie zakończył jako zwycięzca. Strzelił w nich ponadto 18 goli, a sam stracił 8.

 

W rundzie wstępnej okręgowego Pucharu Polski Zachód Sobótka po emocjonującym meczu wyeliminował drużynę Falko Rzeplin. W regulaminowym czasie gry i dogrywce padł remis 3:3 i o promocji do I rundy pucharu zadecydowały rzuty karne. Te lepiej egzekwowali gracze z Sobótki, którzy wygrali 4:2.

 

Mecz I rundy Pucharu Polski pomiędzy Śląskiem II Wrocław a Zachodem Sobótka zostanie rozegrany 8 października. Spotkanie odbędzie się na boisku rywala, a jego pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 16.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również