Wydarzenia

Zakończyć serie w Koninie | Piłka Kobiet

2023-04-29 07:00:00
Przed zawodniczkami Śląska Wrocław kolejne ligowe wyzwanie. W ostatnią sobotę kwietnia podopieczne Piotra Jagieły zmierzą się na wyjeździe z Medykiem PoloMarket Konin. Początek tego spotkania o godzinie 12:00.
Wrocławianki w Koninie będą chciały zakończyć dwie serie. Jedna z nich to zła passa meczów bez wygranej - w ostatnich sześciu potyczkach Śląsk zdobył zaledwie dwa punkty, choć gra zespołu wcale nie wyglądała najgorzej. Po remisach z Pogonią Tczew i AP Orlenem Gdańsk przyszły porażki z Pogonią Szczecin, dwukrotnie z SMS-em Łódź (w lidze i w pucharze) oraz przed tygodniem z Czarnymi Sosnowiec.

Śląsk nadal jest w grze o czwarte miejsce na koniec sezonu, choć obecnie zajmuje szóstą lokatę. Przed nim znajdują się zespoły AZS-u Kraków i Pogoni Szczecin, czyli drużyny, z którymi wrocławianki wkrótce zagrają.

- Najbliższe spotkania będą bardzo ważne, a musimy wygrywać, żeby piąć się w górę. Wydaje mi się, że mamy potencjał na czwarte miejsce, chcemy zakończyć rozgrywki na tym miejscu i do tego będziemy dążyć - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Medyk Konin obecnego sezonu do udanych nie zaliczy. Medyczki wygrały zaledwie cztery z osiemnastu dotychczasowych spotkań i znajdują się tuż nad strefą spadkową, choć mają jeszcze cztery punkty zaliczki. Patrząc więc przez pryzmat ligowej tabeli, faworytem sobotniego spotkania będzie Śląsk. Choć warto zaznaczyć, że w rozgrywkach Orlen Ekstraligi WKS jeszcze w Koninie nie wygrał -w poprzednim sezonie uległ 0:2, a rok wcześniej - 1:3. Ważne jest jednak podkreślenie "w rozgrywkach ligowych", bowiem Śląsk rywalizował z rezerwami Medyka w Pucharze Polski. I pewnie wygrał 8:1.

Jak będzie teraz? Czy Śląsk zakończy swoje serie i wróci na zwycięską ścieżkę? W rundzie jesiennej we Wrocławiu Śląsk wygrał 3:0 - teraz trzymamy kciuki za podobny rezultat. Początek spotkania w sobotę (29 kwietnia) o godzinie 12:00 w Koninie. Transmisję na żywo ze spotkania przeprowadzi klubowa telewizja Medyka Konin.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław