Wydarzenia

Zapunktować w domu | Piłka Kobiet

2022-08-27 06:00:00
W sobotę - 27 sierpnia - piłkarki Śląska Wrocław rozegrają kolejny mecz ligowy. Tym razem zmierzą się ze Sportisem KKP Bydgoszcz. Początek tego spotkania o godzinie 12:00.
Sytuacja obu zespołów jest bardzo podobna - po dwóch kolejkach mają na swoim koncie po trzy punkty. Sportis wygrał pierwsze spotkanie - wyjazdowe z Pogonią Tczew 3:1, a w kolejnym przegrał na własnym terenie z mistrzem Polski, TME SMS-em Łódź 0:1. Wrocławianki z kolei najpierw przegrały z pretendentem do złota - Górnikiem Łęczna - 1:2, a następnie w takim samym stosunku wygrały z AP Orlenem Gdańsk.

- Sportis to drużyna, która dobrze rozpoczęła sezon i bez wątpienia będzie wymagającym przeciwnikiem. Patrzymy jednak głównie na siebie, bo chcemy zaprezentować się z dobrej strony i narzucić swój styl rywalowi - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

To narzucenie stylu gry dobrze było widać w poprzednim spotkaniu Śląska w Gdańsku. Wrocławianki kontrolowały wydarzenia na boisku przez ponad 75 minut i dopiero pechowo stracony w końcówce gol wprowadził nerwową atmosferę. Ostatecznie jednak znad morza WKS przywiózł komplet punktów. Teraz czas na pierwszą domową zdobycz.

W zespole z Bydgoszczy doszło do kilku zmian kadrowych przed sezonem. Do Sportisu dołączyły m.in. Klaudia Olejniczak z Czarnych Sosnowiec, Matylda Bujak z GKS-u Katowice czy Gabriela Michałek z Tarnovii Tarnów. Po stronie odejść możemy zapisać m.in. Karolinę Łaniewską i Darię Sokołowską. W przedsezonowych sparingach bydgoszczanki prezentowały się... różnie. Potrafiły i zdecydowanie wygrać, ale i ponieść wyższą porażkę. Jak jednak wiadomo, spotkania kontrolne służą głównie sprawdzeniu się w warunkach meczowych, a wynik schodzi na dalszy plan.

W poprzednim sezonie w starciach wrocławsko-bydgoskich za każdym razem wygrywały gospodynie. I były to raczej pewne zwycięstwa. Jesienią w Bydgoszczy Sportis był zdecydowanie lepszy i zasłużenie wygrał 3:1, a w rewanżu to Śląsk zwyciężył 4:2. W międzyczasie oba zespoły spotkały się jeszcze w stolicy Dolnego Śląska w rozgrywkach Pucharu Polski Kobiet. Wrocławianki również wygrały - 3:0.

W sobotnim spotkaniu szkoleniowiec Śląska Wrocław nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych zawodniczek - Joanny Wróblewskiej, Martyny Buś, Darii Nowak i Karoliny Iwaśko. Do tego grona dołączyła ostatnio Aleksandra Żurek, jednak jej uraz nie jest bardzo groźny i w najbliższych dniach powinna wrócić do treningów. Niemniej ze Sportisem nie zagra.

Początek meczu Śląska Wrocław ze Sportisem KKP Bydgoszcz w sobotę - 27 sierpnia - o godzinie 12 na obiekcie Centrum Piłkarskiego Ślęzy na Kłokoczycach. Wszystkich, którzy nie będą mogli pojawić się na stadionie, zapraszamy na naszą transmisję na żywo.


Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław