Wydarzenia

Zespół rezerw Śląska wrócił do treningów

2024-01-11 17:00:00
8 stycznia do drużynowych treningów wrócił zespół Śląska II Wrocław. Podopieczni trenera Hetela w niemal dwumiesięcznym okresie przygotowawczym rozegrają aż dziewięć sparingów. Inauguracyjne spotkanie ligowe w tym roku zaplanowane jest na pierwszy tydzień marca.
W pierwszych dniach po przerwie świąteczno-noworocznej w treningach nie wzięli udziału Allen Rozum, który jest chory, a także Szymon Michalski. On z kolei rozpoczął testy sportowe w drugoligowych rezerwach ŁKS-u Łódź. Nie było także Filipa Gryglaka, którego kontrakt z klubem z końcem minionego roku został rozwiązany.

Na pierwszych zajęciach pojawił się natomiast nowy bramkarz. A konkretniej nowy-stary, bo mowa o wychowanku WKS-u, Gracjanie Korytkowskim. Golkiper na razie ma zwiększyć rywalizację na treningach, ale niewykluczone, że zostanie w zespole na dłużej.

Wrocławianie przygotowują się do rozgrywek ligowych, w których obecnie zajmują drugie miejsce z czteropunktową stratą do liderującego Rekordu Bielsko-Biała. A przypomnijmy, że awans do 2. Ligi wywalczy tylko jeden, najlepszy zespół. Z jakimi celami rezerwy WKS-u podchodzą do piłkarskiej wiosny?- Z Rekordem już grać nie będziemy, musimy punktować w pozostałych meczach. Mieliśmy jesienią zasadę, że skupiamy się tylko na najbliższym meczu, a teraz koncentrujemy się na przygotowaniach i te szesnaście spotkań nam pokaże, na co nas stać. Chcemy się odpowiednio przygotować do rozgrywek - mówi szkoleniowiec Śląska II, Michał Hetel.

Wrocławianie zagrają w tym okresie przygotowawczym aż dziewięć sparingów, a pierwszy z nich już w najbliższą sobotę. Śląsk II na Kłokoczycach o godzinie 14:00 zmierzy się z czwartoligową Ostrovią Ostrów Wielkopolski. W kolejnych tygodniach wicelider grupy trzeciej 3. Ligi zagra m.in. ze Ślęzą Wrocław, Lechem II Poznań czy rezerwami Zagłębia Lubin.

Plan przygotowań rezerw Śląska do rundy wiosennej:

8 stycznia - powrót do drużynowych treningów
13 stycznia - sparing z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. (Wrocław)
20 stycznia - sparing z Banikiem B Ostrava (Wrocław)
24 stycznia - sparing z Zagłębiem II Lubin (Lubin)
27 stycznia - sparing z ŁKS-em II Łódź (Łódź)
3 lutego - sparing ze Skrą Częstochowa (Częstochowa)
5-9 lutego - obóz przygotowawczy w Środzie Śląskiej
10 lutego - sparing z Lechem II Poznań (Popowo)
16 lutego - sparing ze Stalą Brzeg (Wrocław)
16 lutego - sparing ze Ślęzą Wrocław (Wrocław)
24 lutego - sparing z Polonią Nysa (Wrocław)
2/3 marca - pierwszy mecz ligowy z Cariną Gubin (wyjazd)
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław