Wydarzenia

Zespół U16 rozpoczął przygotowania | Piłka Kobiet

2023-08-01 10:00:00
Kobiecy zespół U16 Śląska rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Młode wrocławianki mają za sobą także pierwszy sparing.
Kadra zespołu nadal się kształtuje, ale młode wrocławianki pod wodzą trenerki Moniki Koziarskiej-Gomoli trenują w pocie czoła. W poniedziałek rozegrały pierwszy sparing, a rywalem była męska drużyna Akademii Piłkarskiej Czech.- Można być zadowolonym ze sparingu, dziewczyny bardzo szybko chłoną i szybko przyswajają nowy materiał. To, co zdążyliśmy przepracować na treningach przez półtora tygodnia, to już było widać w meczu. To duży pozytyw. Jestem zadowolona z realizacji i zaangażowania - mówi trenerka WKS-u.

Dodajmy, że Monika Koziarska-Gomola nadal jest koordynatorką grup żeńskich w Akademii Piłkarskiej Śląska i pracuje w sztabie pierwszego zespołu, a obecnie prowadzi zespół U16 w ramach zastępstwa za trenerkę Gabrielę Siwak, która odeszła z klubu.Początek rozgrywek ligowych już w weekend 19/20 sierpnia - wrocławianki zagrają na wyjeździe z beniaminkiem Centralnej Ligi Juniorek U16, PTC Pabianice. Wcześniej Śląsk rozegra jeszcze dwa spotkania sparingowe - w najbliższy piątek (4 sierpnia) zmierzy się ze Ślęzą Wrocław, a w niedzielę, 13 sierpnia, zagra z Czarnymi Sosnowiec.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław